hl

(Lifestyle blog o spontánním studentském cestování, focení, vegan produktech a občas knihy)

středa 8. srpna 2018

Dovolenka na horách i v nemocnici

 Nejlépe se před horkem utíká do hor. Tak jsme se sebrali a jeli do Krkonoš.
 Avšak přestože Mohamed od hory utíká, hora se stejně přivalí a tak jsme prožili týden s pár tílky co jsme si vzali, protože tam nám ty tepláky byly k ničemu, v chatě, kde se člověk fakt nenudil a dokonce jsme se prošli k prameni Labe i do nemocnice.

Já i přesto, že miluji objevování a cestování a tak, tak jsem na dovolené nikdy nebyla. Těšila jsem se a to i na 4 hodiny v autě. Při příjezdu, kdy jsme hledali naší chatku, která byla zapadlá pod silnicí a stromy, nás čekalo první překvapení a to chatka samotná.
 Čekala na nás podlouhlá roubenka, já roubenky zbožňuju, tak jsem byla automaticky spokojená. Než jsme vešli dovnitř. Pavučiny kolem vchodu se vyčistí, jsem si řekla. Nicméně to, že si pan majitel nechal v lednici jídlo, oblečení všude po chatce a vlastně jste se cítili jak kdybyste nepřišli do pronájmu, ale k někomu do domu, to už jsem slovy zachránit nedokázala. (Fotka chatky není ten mlýn napravo, můžete se podívat ve videu, klasicky jsem zapomněla fotku.)


Po desinfekci klik, vypínačů, koupelny a kuchyně (a nejnutnějšího nádobí, vařit se nám tam zrovna dvakrát nechtělo) jsme vyrazili na jídlo. Můžu říct, že první restaurace v Rokytnici nás vyšla dráž než jiné, ale kvalitou přesáhla asi všechny. Za celý týden jsem tedy měla asi nejvíce smažených jídel, možná víc jak za několik let. 
Kdo by si ale kazil náladu něčím takovým, za dva dny jsme si zvykli a rozhodně jsme kvůli tomu nepřerušili naše plány. První procházka po okolí, kde bylo plno nádherných roubenek, krásná příroda i výhled.
  Prošli jsme si i vodopády. Jako první jsme vyrazili na Mumlavský, který je na fotce. V takovém vedru tam není tolik vody, ale i teď je na co se dívat. A jelikož se vodopád nachází v Harrachově (nebo u?), museli jsme zastavit u bobové dráhy. Tu jsme si projeli dvakrát, sice mě nenapadlo si koupit až tu druhou fotku (v nabídce je koupit si fotografii, kterou vám vyfotí při jízdě, za tu cenu by je mohli dávat free, hah), ta první zůstane někde pod šuplíkem, ale zážitek to byl. A jako památku mám odřenou nohu, když se mi podařilo trochu vyletět.
Nejen na Lipně mají stezku korunami stromů. Mě na tom, samozřejmě, nejvíce bavily ty "adrenalinové části", které využívali spíše malé děti (a já). Výhled ze stezky jsem si musela natočit, mamka milého moc výškám neholduje, ale taky si stezku vyšla k vrcholku, jsem si jistá, že by toho jinak totiž pak dost litovala (nutno dodat - jela jsem s rodinou milého, jak jste už jistě zjistili :D). Dolů jsme se pak dostali tobogánem (opět placená atrakce, ale když... chápete:D).

Sněžka boužel kvůli horku nevyšla, jeden den jsme strávili u řeky, abychom to přežili ve zdraví (což stejně nevyšlo, haha). Ale i tak jsme se rozhodli dojít k prameni Labe (a odhadnout ten pravý pramen) a cestou i mrknout na Pančavský a Labský vodopád. Na nich bylo taky fakt hodně málo vody.
  Na pramen jsme se dostali z Horních Mísečků pěšky do kopce. Ne, že by tam asi 3x během toho projel autobus. Nicméně cesta na sluníčku nás odměnila trochou větru na vrcholku a já si v Labi musela vymáchat tílko. Výhled by vás však neomrzel ani na minutu. Neustále jsme měli na co koukat, vzhledem k tomu, že cesty jsou vytvořené u krajů a z vrcholku vidíte tak či tak.

  Pro mě zrovna ne ideální chvíle přišla v noci ve čtvrtek, kdy jsem od půl 1 ze sebe dostávala jak jídlo, tak pití v intervalu 20 minut, tak jsme se ve 4 rozhodli zajet do nemocnice. Tam mi šoupli něco na zklidnění, vytiskli zprávu a já jela zpátky s tím, že už se konečně vyspím. Den jsem proležela u studeného čaje a piškotů. Škoda, že zrovna ten den se grilovalo, tak jsem měla holt smůlu.


Ale ani tomu jsem nenechala zkazit mi dovolenou, tak po proleženém dni jsme opět byli na cestě do výrobny hraček (kde měli ty nejúžasnější kravinky, milý mi tu sehnal naušnice z korálku.) a na můstky. A už jsem opět jedla, sice opatrněji, ale v podstatě normálně.

Česko je krásné a ještě krásnější po tom, co jsme procestovali. Kolikrát si ani neuvědomujeme, že přesto, že třeba bydlíme v ne tak hezkém místě, máme poměrně nedaleko od sebe plno jiných  1000x úžasnějších míst. A toho je třeba si vážit, proto jsem ráda, že se rozmohl zero waste a téma ohledně toho, jelikož nechat si zničit něco tak krásného by byla ta nejhloupější věc.
A dovolená byla super, nejen že se nám kolem chalupy proháněla roztomilá micina, kterou náš pejsek pak odháněl, ale taky slepice (a to vedle byla jen stáj a my nic kromě chalupy a zahrádky neměli), na které pejsek kašlal, a pán, který jednoduše vylezl ze křoví, mrknul na naši zahradu a odešel.

Vy už jste někde strávili svou dovolenou, nebo se teprve chystáte? Přijde mi, že i přesto, že mnoho lidí jezdí do zahraničí, pořád se najde i plno takových, co vyrazí někam tady po republice.
11 komentářů:

 1. To jsou krásné fotky! Co používáš za filtry, smím-li se zeptat? :) Také jezdím po Česku ráda a zrovna Krkonoše patří mezi mé nejoblíbenější české destinace. Mumlavské vodopády i prameny Labe znám důvěrně. Někdy ale začne být Česko malé a pak nezbývá než vyrazit za hranice. Mrzí mě, že byla dovolená poznamenaná nevolnostmi, ale snad jste si to i tak pořádně užili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve vsco buď dooranžova (myslím M nějaké) a s fade také M:) Ale to je jen základ, většinu si doopravuju poté v nastavení:) A děkuji moc:) To chápu, ale i tak je česko moc pěkné:)

   Smazat
 2. Páni, stezky, vodopády... Podle fotek a toho co píšeš ti naprosto závidím! Fotky jsou opravdu překrásné a snad sis užila dovolenou... :)

  OdpovědětSmazat
 3. Já si takovéhle dovolené v Česku v horách užívám stejně jako někdy v zahraničí, u moře.. :) Fotky jsou super, mám zas chuť vyrazit a poznat českou přírodu! :)

  OdpovědětSmazat
 4. Krásné fotky a článek :) Hlavně že jsi si dovolenou užila i přes menší komplikace a máš úžasné zážitky z objevování nových míst :)

  OdpovědětSmazat
 5. Pěkná dovolená v Česku:). Česko je krásný. Harrachov miluju:) bobovka je nejlepší:) a i u mumlavského vodopadáu jsme byli:). Harrachov je kouzelný <3. Stezku jsem nenavštívila ještě ani jednu, ale jednou bych chtěla:).

  Já letos byla už na dovolené v Chorvatsku, ale nesmí chybět výlety i po ČR:)

  Shard of Dreams

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já taky mám moc ráda Česko, rozhodně navštiv, stojí to za to:)
   Určitě, ale i v zahraničí to muselo být moc fajn!:)

   Smazat
 6. Krásné fotky, úplně na mě doléhá ta pohoda, až teda na tu vaši chatku, to bych se asi zděsila :D :) Na stezce mám taky nejradši ty adrenalinové atrakce! :D

  TheWayByA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Původně jsem se taky lekla, ale naštěstí jsme si rychle zvykli:D Jupí! Nejsem v tom sama!:D

   Smazat
 7. Tá príroda je nádherná, skvelé fotky! :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovědětSmazat
 8. No tak ta chatka by mě teda vyděsila. FUj.! Jinak to muselo být moc fajn.:) My ještě uvažujeme s přítelem, že se podíváme do Alp na víkend a užijeme si také horské přírody a trochu dobrodružství... tak uvidíme jak to celé dopadne.

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář ♥ Každá zpráva mě moc potěší!