hl

(Lifestyle blog o spontánním studentském cestování, focení, vegan produktech a občas knihy)

neděle 12. srpna 2018

Kafe kafe, fakt dobrý kafe

 Kafe má pro mě speciální význam. Stejně tak má na mém instagramu speciální sadu příběhů. Zbožňuji prostory kaváren, kafe, cokoliv s tím spojené. Před pár roky se u nás objevila jedna malá kavárnička a na to, jak byla pro mě původně "eh", protože velké haló a pak vždycky přijde zklamání, vyrostla v mém žebříčku na absolutní vrchol kaváren.Já začala pít kafe poměrně "mladá". Jako, ono je teď normální být "kafe maniak" a tak už ve 13, ale u nás v rodině to jednoduše takhle nefunguje. Tam pod 18 nejedou. Ale já jsem přeci ten "rebel", tak si s kafem jedu od 15 nebo od 16. Ale přecijen, když dáte někomu najevo (opatrně), že jednoduše s něčím nehodláte skončit, ostatní to časem přestanou řešit úplně. A já si s tím množstvím kafe před svoji rodinou vybudovala stejný postoj a později už o tom nikdo neřekl ani slovo. Alespoň ne přede mnou.
(Akorát mě mrzí, o jakou radost z kafe v 16 ty mladší holky přichází.)
Kavárnička se opravdu jmenuje tak, jaký je název článku. "Kafe kafe, fakt dobrý kafe" a jejich nápad s úvodním textem na jejich stránkách a na cukřících vám sem musím zkopírovat:

Přijďte k nám na "FAKT DOBRÝ KAFE“, ale i "VÍCEKAFE“, "LATÉKAFÉ“, či něco "DOKAFE“, máme také propriety na výrobu “KAFEDOMA“ včetně vynikající kávy, kterou si na doma u nás můžete také zakoupit. Samozřejmostí je KAFESSEBOU. Připravujeme FRESH PANINNI, SANDWITCHE a sladké deserty, zákusky, a jiné dobroty.

A mají pravdu, je to fakt dobrý kafe. Já tam ozkoušela hodně z nich a nikdy jsem ještě nezůstala u jednoho (je ale pravda, že karamelové Latte si dávám asi nejčastěji). Ale ani nezůstanu, jelikož mám ještě pár nápadníků, které chci zkusit.
Nejen, že tato kavárnička je fakt fotogenická (ještě se mi ji klasicky nepodařilo vyfotit, ale níže máte alespoň nějaký náhled), ale i dezertíky a kafe mi tam zatím chutnalo asi nejvíc než kde jinde. Cheesecake jsem poprvé zkusila právě zde a nedá se mu nic vytknout. Nabízejí zde i takové sandwiche, které třeba mě tolik neoslovily, ale chuťově se jim nedá zkritizovat asi nic. Plus zabalené jsou taky šikovně do papírového obalu. A když jsem hledala, kde všude se nachází, abych vám s radostí představila místa, protože tam jednoduše musíte zajít, tak jsem zjistila, že její jediné umístění je tam, kam chodím, a to sice v Sokolově.
(No a Sokolov, klasicky nikdo nikdy nevěděl, tak všechny západní města popisuji jako nedaleko Karlových Varů na západě Čech, hihi)

zdroj: kafekafe.eu

Vím, že tenhle článek se blíží spíše hodně špatné recenzi kavárny, ale mě jednoduše napadlo vám jen napsat o místě, které hodně ráda navštěvuji (a podnik je jistě rád, že tam vyhazuji své peníze), protože je důležité mít někde to, co máte rádi, drobnosti, ze kterých se můžete radovat, no a tohle všechno si připomínat.

A pokud tu mám nějaké recenzisty kaváren, tak můžete přijet a já vás tam zavedu a přesvědčím o skvělosti kavárny.
Máte nějaká místa, která máte vy rádi? Jsou to kavárny, nebo úplně jiná místa? Jsem si jistá, že se tu najde pár kafe maniaků.

12 komentářů:

 1. Naopak, je to velmi zdařilá recenze, psaná od srdce a s opravdovým zaujetím. Pokud si ji v kavárně přečtou, určitě jim vykouzlí úsměv na tváři.

  Já jsem spíše čajová než kávová, takže navštěvuji hlavně čajovny. Kavárnu jsem měla jednu oblíbenou v Brně, jinam jsem poslední roky už prakticky nechodila. Před pár měsíci ji ale zavřeli a novou, kde bych byla stejně spokojená, jsem ještě neobjevila. :(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pravda, ke kavárničce mám opravdu vztah:D Čajovny jsou taky úžasné, v jedné jsem objevila ibišek a zamilovala si ho. Škoda té kavárny, ale určitě něco najdeš:)

   Smazat
 2. Pane jo první fotografie mi připomněla, když jsem s kámoškou chodila do Tuzexu. Kávu jsem milovala kdysi, poslední dobou mi nějak nesedí. Když teď jdu do kavárny jdu spíše na dortíky a nějaký ten čajík.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak i ten čaj je ale super, já střídám kavárny i čajovny. A dortíky ty neomrzí nikdy!:D

   Smazat
 3. Já kafe moc nemusím, piju ho akorát ve zkouškovém, když potřebuju být ready :D Do kaváren si většinou chodím sednout s kamarádkami k čaji a dortíku :)

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To plně chápu:D Na tohle jsou právě kavárny, myslím si, úplně nejlepší. :)

   Smazat
 4. Já sice kafe vůbec nepiji, ale nějaký ten cheesecake a tak bych si v této kavárně ráda dala :)

  OdpovědětSmazat
 5. Já kávu dřív pila denně, ale vyměnila jsem ho za zelený čaj, ale v těhle vedrech si třeba dvakrát do týdne dám ledové kafe, protože je to super osvěžení :)
  Jinak kavárna vypadá skvěle, útulně, mám moc ráda tento typ kaváren a podniků :)

  OdpovědětSmazat
 6. Moc pěkná kavárna.:) Já mám ráda vinárnu u nás, protože i v ní dostanu skvělé kafe a neustále vylepšují nabídku a to i o super letní nápoje a dortíčky a podobně. :)

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 7. Milujem kávu a aj cheesecaky :) Recenziu si napísala veľmi milo úprimne, to sa mi páči, vyzerá to tam fakt útulne :)

  OdpovědětSmazat
 8. Tak to je boží kavárna se super texty :D Škoda, že je tak daleko, ale kdo ví, třeba kolem ní někdy pojedu. Já mám oblíbenou kavárnu - Šťastná kavárna poblíž Karlova náměstí v Praze :) Je to taková rodinná kavárna, kde mají i svoje hrnečky a homemade zákusky, toasty a i spoustu raw a vegan věcí(ne že bych to řešila :D).

  TheWayByA

  OdpovědětSmazat
 9. Ohhhh, článek přesně pro mě, největší kavárenskou povalečku :DDD Miluju celý ten kavárenských ruch, interiéry, latte art... bože <3

  OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář ♥ Každá zpráva mě moc potěší!