hl

(Lifestyle blog o spontánním studentském cestování, focení, vegan produktech a občas knihy)

sobota 4. srpna 2018

Na konci světa

Folk není něco, co bych poslouchala dennodenně, ale i tak tu muziku mám hodně ráda a vidím v ní mnoho známých muzikantů, které obdivuji. Festiválek Na konci světa je taková sešlost folkových kapel.
Vzhledem k tomu, že můj přítel hraje ve dvou kapelách a jedna z nich je právě folková, měla jsem možnost sem zavítat (a pak z toho psát do novin, nic jednoduchého.) a poslechnout si například Iva Jahelku, což byl vedle kapely, jejíž frontmanka tu akci pořádá, hlavním programem. Ta kapela z hl. programu je podle mého hezká pokud jde o nástroje, zpěv mi přišel spíš jako tahání kočky za ocas.
Ale Jahelka byl moc fajn.

Až na opilého pána, který nejprve chtěl, abych ho vyfotila, pak chtěl selfie a prapůvodně mi řekl, ať mu slíbím, že ho fotit nebudu (až jsem pak hned odešla do bezpečí), to byl fajn den. Počasí, přestože přes den pršelo, tak nakonec dopadlo dobře. 
    Jelikož jsem měla takový lístek na pivo zdarma, došla jsem si pro něj a koukala, co prodávají. Měli sice jídlo, ale původně bylo studené, k večeru už to bylo lepší. I nám dali studené řízky, ale chuťově dobré, zase proč si na něco takového stěžovat. Kapely byly moc fajn, na tu přítelovu si lidé i zatancovali, jinak spíš posedávali. Přišlo přibližně 300 lidí, plno bylo všude.

Chodíte na nějaké menší koncerty, nebo festiválky, nebo spíše na velké festivaly, kterých teď bylo docela dost? Já na festivalu asi ještě nebyla, nejvíc mě asi zaujal festival Ozora, ale ten je v Maďarsku, tak třeba za pár let... :D

Tady pro vás malá anketka⬇


9 komentářů:

 1. Já na festivaly nikdy moc nebyla, ale jednou bych chtěla zažít Tomorrowland :D, je hezké, že takhle podporuješ svého přítele :) Jo a děkuji ti, že pravidelně komentuješ můj blog, i já se k tobě budu ráda vracet :)

  TheWayByA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, ten jsem viděla na fotce a páni :D Snažím se:) Nemáš vůbec za co, vždyť vypadá moc pěkně a hlavně se i dobře čte:)

   Smazat
 2. Na festivaly nechodím, ale tvoj článok ma napriek tomu zaujal a musím sa priznať, že aj nadchol. Náhodou to vyzerá na veľmi príjemné stretnutie a rozhodne to nezosobňuje to, čo by som si pod festivalom predstavovala. :) Super článok. :)

  OdpovědětSmazat
 3. Když se zpětně podívám, tak chodím teda spíše na ty velké - jak festivaly, tak koncerty. Pokud nepočítám nějaké slavnosti u nás v obci nebo v okolí, kde je sice hodně lidí, ale nemůžu to srovnat s Colours nebo koncertem nějaké velké hvězdy v O2 aréně. :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To chápu :D Velké festivaly i koncerty mají něco do sebe, ale občas je fajn si užít tu druhou atmosféru:)

   Smazat
 4. Já jsem na festivalu nikdy nebyla...ačkoliv jsem vždycky strašně chtěla. Letos jsem měla možnost, ale najednou se mi nějak nechtělo.. představa tolika lidí, vedra a opilců...to není už pro mě :-D Avšak na jednom menším festivalu, kde hrály dost známé skupiny jsem byla a užila jsem si to. :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Ráda chodím na festivaly a je jedno, jestli menší nebo větší. Hlavně že dobře hrají :D

  OdpovědětSmazat
 6. Festivaly mám moc ráda a tenhle vypadá zajímavě :)

  OdpovědětSmazat
 7. Já se přiznám, že folk a jazz nepatří k mým oblíbeným stylů, ale je super, že tvůj přítel je v kapele :) Festivaly moc nemusím, jsem náročný posluchač i co se týče zbytku - záchody, výběr jídla, pití a tak :D Protože jsem už i byla na festivalu, kde jsme byli asi 6h a jídlo žádné, to bylo trpení, padali jsme hlady s přítelem :/

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář ♥ Každá zpráva mě moc potěší!