hl

(Lifestyle blog o spontánním studentském cestování, focení, vegan produktech a občas knihy)

sobota 29. prosince 2018

Osmnáctka co mi dal rok 2018

 Rozhodla jsem se trochu pozitivněji naladit dnešní článek a pravdou je, že už máme konec dalšího roku, proto je třeba si ho hezky shrnout.
A já si pro vás připravila takovou osmnáctku, kterou mi tento rok dal. Měla jsem, řekla bych, dost bohatý rok a většinově doprovázený pozitivy. Proto se na ně dnes chci soustředit, abych si připomněla jen to hezké a zapomněla na všechny strasti. Ty sice jsou součástí našeho života, avšak proč je nenechat bokem a nevyčarovat si nad svými hlavami duhu, ne?

Ještě než začneme, tak doufám, že jste si přes svátky odpočinuli a měli se krásně. Já byla na návštěvách u rodiny, kde jsem opět po dlouhé době viděla všechny už mimo každodenní chaos. Stejně tak se mi podařilo strávit čas se spolužačkou ze základky, se kterou jsem se neviděla věky. Tento rok mi i na svém konci připravil zajímavé překvapení.
Tak začínáme!

1. Smysluplné brigády

Není překvapením, že si jako student potřebuju vydělat nějaké ty drobné. Nicméně práce v našem kraji se hledá horkotěžko. Díky známosti jsem měla možnost si zkusit pracovat v novinách. To byl pro mě zážitek ze všech hledisek přínosný. Přestože peněz nebylo tolik, zážitků mám víc než dost. A dokonce mé články vidělo několik tisíc lidí, no není to skvělé?
Další práce je už méně intelektuálně přínosná, nicméně peněz je za to víc. A díky této práci jsem se zatím podívala do Národního muzea a do Sasazu.


2. Fyzické zdraví

Nejen cvičení yógy, kterému se pořád věnuji (sice nepravidelně), ale tento rok jsem na ní strávila několik desítek hodin. Do toho jsme na začátku podzimu začali s přítelem navštěvovat fitness, kam se ráda vracím a budu vracet i rokem příštím.
Super zkušenost, více sebevědomí a další složka života, kterou se mi daří dávat do pořádku.


3. koncertový rok

Tak samozřejmě, že když chcete podporovat své milé muzikanty, koncertům se nevyhnete. A že jich bylo. Nicméně se mnou můj milý sdílel místo v hledišti, když se konal koncert Dymytry, tudíž jsem s ním mohla zažít svůj úplně první pořádný koncert.
A příští rok hned 3?4. kultura hokeje a Slam poetry

S milým jsme zažili většinu akcí společně, jak s dalšími přáteli, tak sami. Snažíme se ale udržovat rovnováhu sportu a umění. Další pro mě důležitou částí tohoto roku je hokej, který jsme začali tento rok hojně obrážet a řádně fandit našemu týmu, ale i Slam poetry, která se rozvinula po republice neuvěřitelným tempem.
Minulý rok jsme, mám dojem, začali, a letos jsme navštívili tuto akci přibližně tak tipuji milionkrát.5. Blog samotný

Tento rok jsem znovu a zase začala. Tento blog existuje dlouho, nicméně nikdy mi to pořádně nevydrželo a vždy následovaly delší pauzy. Avšak nyní už to bude několik měsíců, co pečlivě píši a snažím se dodržovat vydávací dny. No samozřejmě se ale k tomu všemu snažím, aby obsah šel ode mě a s chutí. No, snad se mi bude se psaním dařit dál a pozitivních ohlasů bude víc a víc!
6. Barevný běh

Jistě znáte Color run. Taková menší a levnější verze se konala i ve městě, kde studuji. Proč nevyrazit a nezkusit si uběhnout 5 km? Zvládla jsem to!
Nejšťastnější jsem za překonání svých hranic po boku nejmilejších.7. Strašidelný rok

Znáte večery u filmů na usnutí? To se u nás koná každý den a můj milý se odhodlal se mnou dívat na horory. Co řeknete, tak jsme viděli. Ale byla bych ráda, kdybyste zkusili vymyslet i nějaký, který ještě neznáme. Nemáme totiž na co koukat, hah.

8. První řádná dovolená

Pro vás je asi zvykem jezdit s rodinou, u mě to tak bohužel není. Nicméně u milého ano, tak se nade mnou slitovali a vzali mě s sebou. Krkonoše, Stezka korunami stromů, Pramen Labe, Harrachov a Jilemnická nemocnice díky mé noční pravidelné nevolnosti.
Ale i tak jsem si užila krásných 10 dní v těch největších vedrech, které se nevyhly ani horám, nojo.


9. Solo trip 

Tento rok mě má výhra o nejlepší esej z března vytáhla v říjnu do Olomouce. Všechny mé doprovody selhaly a tak nezbylo nic jiného, než jet na třídenní výlet sama.

No řeknu vám, památky, kostely, chrámy, KAVÁRNY, do kterých stojí za to zabloudit, vše bylo krásné. Ubytování spolehlivé a vědecká konference i s předáním mě bavilo. Tentokrát bych si sice přála nebýt sama, ale takto se mi podařilo znovu něco objevit a poznat nové lidi.10. Focení

Na tomto blogu se občas ocitne nějaký článek narvaný fotkami, které jsem buď vytvořila já, nebo milý. A tomu jsem naprosto propadla. Tento rok jsem nafotila několik koncertů, uskutečnila pár photoshootingů a zjistila, jak mě to naplňuje. Ostatně sami se můžete podívat třeba na naše poslední ledové focení.

11. Výmalba a výstava

Spolu s novými plátny na malování přišla větší chuť a více motivace. A díky setkání a seznamování na jiných výstavách mě bude čekat jedna má osobní! Díky plným datům to vidím na podzim, nicméně mám díky tomu mnoho času na plánování a na vytváření.12. Tvorba videí

Našla jsem se ve tvoření, stříhání a točení videí. Jak painting process, tak nyní i nové, vlogové tématiky soustředící se hodně na produktivitu, téma, které mi je blízké.13. Tetování bez významu

Myslím, že ne vždy musí mít tetování význam. A teď, když jsem dělala pokusného králíka jednomu handpokerovi, jsem si to ověřila. Můj peace na noze opravdu neoplývá žádným příběhem, ale je úžasný a to tetování zbožňuji. A těším se na další!14. Haruki a pár dohod

Protože má fakt blbý jméno. Nicméně spisovatel je to úžasný, myslím si. Nejen, že jsem si letos opět zvedla příčku přečtených knížek, narazila jsem na něj a nemohla se odtrhnout, až jsem si myslela, že jsem v té knize postavou.

Hodně mi dalo i plno jiných knih, co třeba Čtyři dohody, která je napůl nenáviděná, napůl milovaná? U mě ani to, ani tamto, jen vím, co mi dala. Je to to, co jsem potřebovala. Tak jsem si to vzala.15. 60 km za 3 dny

POUTNÍ STEZKA a zároveň zážitek, který pro mě zatím znamenal asi nejvíc za celý život. Konečně jsem došla k tomu, že se uskutečnil téměř nereálný sen, našla jsem si své hranice, plivla na ně a vysmála se jim do obličeje.
Nejkrásnější dny, největší bolesti, noční strachy ve stanu, když kolem nás chodí bůhvíco, 60 kilometrů a poznání přírody, nových lidí, nových měst a památek.

Nejvděčnější jsem lidem, kteří se rozhodli cestu trpět se mnou (a čí to byl asi tak nápad, že? Ještě jednou děkuju!), přestože občas zdraví není vůbec sranda.

16. Procházka přes hranice

I těžká období skrývají své kouzlo. Proto bych zde ráda řekla jedno obrovské díky své kamarádce, která mě podržela a vykonala se mnou výlet pěšky přes hranice do Německa. Za výborný nápoj, který doteď nedokážu identifikovat a sójové mléko.17. Dopis po 8 letech

Možná se bude zdát blbostí, ale i tato věc ve mně zanechala stopu. Dopis, který jsem psala při nástupu na gympl a získala nyní, kdy se chystám na SVŮJ maturitní ples a maturitu samotnou. Přestože jsem se nikdy pořádně tak necítila, asi nastala chvíle, kdy jsem byla tak moc pozitivní a zrovna v tu dobu mi dali do ruky propisku. Já si to nyní po 8 letech ve škole čtu, vzpomínám a raduji se.

18. Něco sem nacpu

Jelikož zážitky, co mi daly nejvíce, už jste četli, tak vás ničím dál neohromím. A i kdyby vás to ohromilo, je toho tolik, že to sem nenacpu. Výročí s mým nejmilejším, který mi zpříjemňuje každý den, nebo třeba náramek 4ocean. Ten mi zase každý den připomíná, že pomáhat světu má význam.
 Obecně mi tento rok dal naději, dal mi tolik naděje, že to ani nemůže být skutečné. Že když něco chci, mám si za tím jít, že se se snahou zvládne vše, jen musíme chtít a musíme si věřit.
A přestože těžkostí bylo také dost a některé byly tak silné, že nějaký graf by vystřelil mimo osu, chci na vše myslet jen jako na překonané překážky, na nové zkušenosti.

A také na to, kolik hranic se mi tento rok podařilo přesáhnout.

A přesně to mi rok 2018 dal.

A co váš rok?

A do toho následujícího vám přeji jen to nejlepší a plno krásných a pozitivních chvilek. ❤️🍾🥂


24 komentářů:

 1. Super článek! Také chystám shrnutí roku. :)

  Woodnote

  OdpovědětSmazat
 2. To je ovšem krásný článek! Cítím z něj naději, vděčnost, radost... On je někdy dobrý nápad zavzpomínat na to hezké, co rok dal. Doufám, že i 2019 pro tebe bude tak nabitý a plný radostí. Moc gratuluji k vlastní výstavě a do 2019 přeju jen to nej!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, jsem ráda, že tak působí! :) Snad ano, to samé přeju i tobě ❤

   Smazat
 3. Krásný článek, doufám, že rok 2019 pro tebe bude ještě lepší:) Jinak Color run bych se taky ráda zúčastnila, ale vím jistě, že bych to neuběhla:D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, snad i pro tebe! :) No a když chceš, tak pročby ne? Nemusíš to ani celé uběhnout, v Praze jsem koukala, že naopak většinově to jen prochází :)

   Smazat
 4. To je skvělá článek! Je úžasné jaké maličkosti nám udělají radost a jak si jich vážíme :) taky ti přeji krásný rok 2019 :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětSmazat
 5. Měla si hodně zajímavý rok a tohle shrnutí je skvělé. :) Hlavně, ať se daří i v tom dalším.

  OdpovědětSmazat
 6. Hodně štěstí do dalšího roku, ať se ti také vydaří :) a s tím, že ne každé tetování musí mít smysl naprosto souhlasím. Z tohohle článku na mě úplně číší pozitivní energie, krása :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Jsem ráda, že na tebe tak článek působí, také to byl účel😇

   Smazat
 7. Nádherný článek. S tím, že tetování nemusí mít vždy význam, naprosto souhlasím. Mám asi takové tři. Spis je to asi jak kdo vnímá celkově to tetování, které bude mít na sobě cely život. Jinak je hezké, jak sis přivydělávala na brigádách, každému to něco da, a udělala si výlet. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, ano, je pravda, každý to má jinak, ale hlavně jestli to tomu člověku za to stojí :) To teda ano. :)

   Smazat
 8. Líbí se mi, že jsi vyrazila do Olomouce sama. Hodně lidí se bojí někam vyrazit bez jakéhokoliv doprovodu a podle mě zbytečně. Je to takové vystoupení z tvé komfortní zóny :) Ať se ti letos daří ve všem, na co sáhneš!

  OdpovědětSmazat
 9. Hodně štěstí do nového roku! :) My byli s přítelem na barevném běhu před 2 lety a bylo to fajn. Také koukáme na horory a myslím, že jsme viděli už všechno možné. :D Náš rok 2018 byl hlavně plný cestování a hezkých zážitků. :)

  I am Lenka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, i tobě :) To věřím, musí to být skvělé.
   Já doufám, že něco najdeme. :D To je super, snad to bude tak i dál.

   Smazat
 10. Taktiež prajem všetko dobré v novom roku. Skúsenosť pracovať v novinách by som tiež brala. Musela to byť skvelá príležitosť, ako sa niečo nové naučiť :).

  www.janie-hannagonova.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To určitě, ale taky zodpovědnost, která hned člověku nedojde. A přesvědčí tě to o tom, jestli to bude mít cenu. :)

   Smazat
 11. Hzeky si to shrnula a líbí se mi ten nápad s 18 odstavci místo 12 za každý měsíc v roce :D ! Snad ti to blogování vydrží, jak píšeš :) Moc mě baví ty na téma zero waste atd.

  TheWayByA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Ano, asi bych neshrnula každý měsíc zvlášť, raději ty hlavní body a ty se staly třeba ve stejný měsíc. A hodně toho několikrát. :) Děkuji moc! Tobě přeji samé úspěchy :)

   Smazat
 12. Měla jsi rok plný zážitků, přeji ti ať je rok 2019 stejně povedený a hlavně zdraví! Nic není důležitější :))

  OdpovědětSmazat
 13. Krásné shrnutí roku, musela sis ho fakt užít! :)
  Přeji ti krásný a úspěšný nový rok :)

  OdpovědětSmazat
 14. To je krásný článek :) Moc se mi líbí, že si pojala shrnutí minulého roku trošku jinak :) Já na ten minulý rok nebudu vzpomínat v dobrém, ale když nad tím tak uvažuju, tak je vlastně hodně toho, co mi dal, za což jsem takhle zpětně ráda :)

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc! :) To je škoda, myslím, že je hlavní si z toho sebrat to dobré, co ti rok dal. :)

   Smazat
 15. Já když si to takhle vezmu, tak jsem nic moc nedělala :D S přítelem jsme oslavili 5 let, dostala jsem se do druháku na VŠ, v léte jenom pracovala a hodně jsme navštěvovali kina s přítelem, také jsem poznala spoustu nových kamarádek přes blog, za které jsem ráda :-*

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář ♥ Každá zpráva mě moc potěší!