hl

(Lifestyle blog o spontánním studentském cestování, focení, vegan produktech a občas knihy)

pátek 4. ledna 2019

The big five aka cíle pro rok 2019

Přemýšlela jsem, jestli to sem napsat. A pak jsem si také říkala, proč to nenapsat. Dovolte tedy, abych vás dnes seznámila s mojí BIG FIVE.
Neboli mé cíle/sny/plány pro rok 2019.

Pokud vám souvislost trochu uniká, dovolila jsem si srovnat své plány k Velké pětce, neboli zvířata, která jsou k lovu/pozorování nebezpečná, náročná. Přesně tak své letošní cíle totiž vidím. Náročnější, významější, jednoduše něco, co stojí za to si přečíst, hah.

A foto z koncertu? No, řekněme, že tato fotka ve mně evokuje takovou energii, volnost, a celkově to, co v plnění mé Velké pětky nesmí chybět.
(No a ještě ke všemu pochází tato fotografie z koncertu Dymytry, a pokud stále nechápete, poslechněte si tuto písničku.)Minulý rok jsem strávila dovolenou v Krkonoších, ale kvůli nesmyslným vedrům v horách jsme bohužel nějak výstup na Sněžku nezvládli. A ani tu lanovku jsme neriskovali, jelikož bychom místo objevování a procházení čekali bůhvíjak dlouho jen na to, aby nás cosi vyneslo na vrchol.
A pardon, ale za mě se nechat vyvézt na Sněžku je hrozná nuda.

Tak bych se tam tedy chtěla mrknout sama, zkusit štěstí s počasím a nejlépe ozvláštnit moment stoupání východem Slunce. Takový výlet by mě opravdu bavil. Jen bych musela přemluvit milého, který není úplným nadšencem mých nápadů (vůbec nechápu proč), nebo minimálně duši toužící po stejné kouzelné chvilce.
Ale já ho přesvědčím.Tady jsem přemýšlela, jestli má vůbec cenu sem psát. Ale upřímně, je to jeden z těch nejtěžších úkolů pro tento rok. A právě proto patří do tohoto článku. Sice nevím, jestli takové neustále strašení s maturitou není nějaký druh masochismu, jelikož mně to tak přijde, no jediné, v co doufám, že tento přetěžký úkol zvládnu a budeme moci slavit.

Tak možná jen, držte mi palce?

No jak to tak bývá, jedno tetování vede k dalším a nakonec už nemáte ani co si nechat tetovat. 

Tedy, neberte to tak moc doslova. Jednoduše jakmile máte jedno, pravděpodobně u něj nezůstanete. A minimálně já určitě ne. Chtěla bych určitě v tomto roce alespoň jedno. Mám menší návrh (už asi od roku 2014?), ale v té době byl pouze na papíře. Ráda bych však tento sen proměnila ve skutečnost a dostala se alespoň jednomu dalšímu tetování.


V minulém článku jsem zmiňovala, že jsem se dostala k možnosti uskutečnit svoji vlastní výstavu. A proto bych se do toho ráda pustila se vší silou a doufám, že nakonec někdo na vernisáž přijde a nebudu tam sama s rodinou a milým.

Na tuto výzvu se obzvlášť těším, proto snad proběhne vše bez problémů a já se budu radovat s ostatními z takového menšího úspěchu, ačkoliv to ani nemusí do budoucna nic znamenat.

Mimojiné, pokud máte zájem o této výstavě vědět, nejrychleji se o ní dozvíte na mém instagramu, stejně jako o všem. :)
Upřímně, asi bych tu neseděla a nepsala tento článek nebýt jedničky a pětky. Právě tento poslední bod mě totiž láká ze všeho nejvíce a přijde mi jako nejúchylnější z těch všech. Můj plán je takový po maturitě se sebrat a jet do nějakého místa s krásnými výhledy, do hor, nebo něco podobného, a strávit tam alespoň dva dny. 

A myslím, že zrovna taková příležitost by se neměla prošvihnout, protože když ne letos, tak kdy? Už začnu přibližně přemýšlet nad tím, jak by tento trip mohl vypadat, což mi samozřejmě stejně nevyjde, ale pokud vyjde akce samotná, je mi to ve výsledku jedno, protože z toho vznikne jistě něco neuvěřitelného.

Tak co, myslíte, že sázku s tímto rokem vyhraju, nebo že nakonec zůstanu dřepět doma?

A máte Vy nějaké své plány, ať už lehčí, tak ty těžké?24 komentářů:

 1. Myslím že si to všechno splníš. Já mám letos plány jako dodělat magisterský titul, napsat diplomku, posunout kariéru.

  OdpovědětSmazat
 2. Švýcarsko je krásné, ale příšerně drahé! Byla jsem loni, nejlevnější hostel v Zürichu na noc 1000 Kč (v ložnici nás bylo 10) a jídlo jsem si musela kupovat s propadlou trvanlivostí ve slevách, abych nemusela žít z prány. :D Ve frankofonní části je to prý o něco lepší, ale Zürich je masakr. Ale hory mají nádherné, to zase ano.

  Maturitku určitě zvládneš levou zadní, jsi na gymplu, tak by to neměl být problém. Ale chápu, že červíček pochybností hlodá každého. Držím moc palce, ať se daří nejen dokončit školu, ale i splnit si ostatní cíle. Jsem zvědavá hlavně na report z jedničky, šla jsem tu cestu několikrát a za tmy si to moc nedokážu představit.

  Až budeš mít výstavu, dáš nám vědět? :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ano, ale předpokládám, že útrata bude hlavně za dopravu a o ubytování se nestaráme. :D Člověk si musí asi dát stranou peníze, aby věděl předem a pak se neděsil. :D
   Snad ano, spíše straší učitelé u zkoušení apod, jenže 15 minut je 15 minut. :D Děkuji moc, snad tobě se splní také vše. :)
   Samozřejmě! A minimálně rozhodně na instagramu. :)

   Smazat
  2. Tak jestli máte domluvené ubytování u někoho známého, tak je to asi OK. Doprava je levná, dá se i autobus nebo 1st minute vlak, večer nasednete a ráno jste na místě. Hlavně si vemte trvanlivé potraviny s sebou. Já o cenách v Zürichu věděla a stejně jsem utrpěla šok. Úplně se mi příčilo dát za každý rohlík v přepočtu 20 Kč (v supermarketu, kdyby to byla aspoň pekárna!), za veřejné toalety 50 Kč a tak dále...

   Smazat
 3. Tak ráda čtu, když jde někdo na nové tetování. Naprosto to znám, za rok jsem se testovala čtyřikrát takže :D A poslední bod mě naprosto zaujal, snad to výjde a podelis se i s fotkami:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se na ty nové moc ráda dívám, je zajímavé jaké styly v tetování jsou a každý má jiný. Děkuji, snad ano a fotky rozhodně budou! Stejně jako video :)

   Smazat
 4. Myslím si, že by se ti letos mohly splnit klidně všechny tvé cíle :) Sněžku a Švýcarsko můžeš naplánovat, maturitou jenom straší, ale je to naprosto v pohodě, tetování je jenom na tobě a pokud máš možnost dostat se k uskutečnění výstavy, tak to už jsi skoro v cíli :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, s tebou naprosto souhlasím. :D Snad ano, uvidíme, co tento rok přinese. :)

   Smazat
 5. Určitě si plány splníš a i kdyby ne všechny, důležité je se o to pokusit :)

  SmileThess

  OdpovědětSmazat
 6. Já stoupání do kopců nesnáším a fascinuje mě, že to někoho reálně baví. :D
  Jinak další tetování je i můj cíl na rok 2019 :)

  Gabux

  OdpovědětSmazat
 7. Tvoje plány zní super, tetování plánuji taky:) Jinak i mě čeká maturita, tak hodně štěstí:) A ta tvá malba je krásná!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je super, koukám, že teď mnoho lidí plánuje tetování :) Děkuji, i tobě! ❤

   Smazat
 8. Pány si na rok dávám ráda. Většinou si ale dávám i měsíční cíle :)

  OdpovědětSmazat
 9. Já myslím že by jsi to mohla zvládnout nejsou to cíle, které nelze pokořit. A dymytry má hrozně rád přítel. Nechala jsem mu to zahrát v jednom klubu na silvestra a mohla se zbláznit radosti. 😁

  Somethibgbykate

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) Opravdu? Jee, to se nedivím, to od tebe bylo moc hezké! :D

   Smazat
 10. Mně přijdeš dost cílevědomá, takže si myslím, že to určitě všechno zvládneš! :) Budu držet palce. To stanování ve Švýcarsku zní fakt skvěle. My letos s přítelem asi někam poletíme a hlavně chceme procestovat tu naší českou zemičku. Maturitu dáš určitě taky. Já se jí bála a taky jí mám, ovšem nikdy bych neřekla onu frázi: "maturitka formalitka" :D !

  TheWayByA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju mockrát! To se čte opravdu moc hezky. :) Tak snad toho procestujete co nejvíce, je pravda, že bych se taky ráda podívala třeba na jih ČR, tam jsem nikdy nebyla. No, snad ano!

   Smazat
 11. To jsou pěkné cíle, držím palce s jejich plněním a hlavně s maturitou. Ale určitě ji zvládneš v pohodě a to Švýcarsko pak bude krásná odměna a balzám pro duši :)

  OdpovědětSmazat
 12. Tak držím palce, aby se ti všechno povedlo!

  Vyšplhat na Sněžku bylo super .. cítila jsem se potom fakt jako frajer :D i když občas jsem se musela hodně ukecávat, abych pokračovala dál.

  S tetovačkou souhlasím .. já mám svojí první od června 2018 a už teď pořád vymýšlím, co a kam chci dál :D :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Opravdu? To muselo být skvělé, když jsi tam nakonec došla. :) Mám to podobně, taky mám cca květen/červen. :D

   Smazat
 13. Určitě to všechno zvládneš! Východ slunce na Sněžce musí být něco úžasného, taky zkusím doma navrhnout, ale bojím se, že ten můj taky nebude zrovna nadšený :D :D Maturitu zvládneš levou zadní! Já vím, že se mi to kecá když už ji mám za sebou, ale je hodně přeceňovaná a vůbec není tak hrozná jak se může zdát :) A taky pořád máš 3 pokusy... :D :D O tetování taky sním, ale chci aby mělo význam, takže zatím v hledáčku nic nemám. Doufám, že pak o výstavě sepíšeš samostatný článek, zní to parádně. Podle mě veliký úspěch! Neplánované výlety jsou boží, jen tak se někde kochat :) Ať Ti v novém roce vyjde všechno podle tvých představ :-*

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 14. Sněžka je parádní. Byla jsem tam tak 10x minimálně, pokaždé pěšky. Neodkážu si představit nechat se nahoru vyvézt lanovkou! A při východu slunce, wow, držím pěsti ať to vyjde!

  www.adele-daily.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 15. Tak držím palečky ať ti to všechno vyjde. Je potřeba si vždycky udělat plány na rok a řídit se tím. Maturitu zvládneš, toho se vůbec neboj. Na výlety určitě vyraz! Člověk by měl takhle cestovat :) Já mám pro letošní rok taky jasno, tak jsem zvědavá, jak to všechno vyjde :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětSmazat
 16. Máš fajn konkrétní cíle, které by nemuselo být složité provést a zároveň ti udělají hodně radosti a díky maturitě se zase v životě posuneš dál :) Já mám letos taky pět cílů a to - přestěhovat se od rodičů, jet na dovolenou s přáteli, našetřit určitou finanční částku, strávit víkend v Českém ráji a vyzkoušet únikovou hru. Tak ať nám to oběma vyjde!

  OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář ♥ Každá zpráva mě moc potěší!