hl

(Lifestyle blog o spontánním studentském cestování, focení, vegan produktech a občas knihy)

neděle 9. června 2019

Obchody a eshopy po druhé a tentokrát pozitivně

Vždy vám v úvodu řeknu něco nového, co se zrovna děje. A abych pravdu řekla, tentokrát vám nic zajímavého nenesu. Asi je to tím, že kromě práce, cvičení a užívání si volna, nemám teď možnost zkoušet něco nového. Ale díkybohu alespoň za to cvičení, někteří to dělají vyloženě za tím, aby zhubli, ale já jsem zjistila, že ten pohyb vyloženě potřebuji. 
Kvůli mému vykecávání o životě jsme se tu ale nesešli. V jednom článku jsem se zabývala tím, co mi v obchodech vadí. A protože nechci skončit pouze pesimisticky, dneska obrátíme kartu a mrkneme na to pozitivní, co se začíná, nebo už v obchodech existuje a vždy mi udělá radost zjištění, že to daný obchod nabízí.Faktury přes email

Tak za tohle pravdu děkuju. Ne, že by to nebylo trochu logičtější, než posílat každou jednotlivou fakturu zvlášť, aby se pak poztrácely, ale ano, jsem šťastná za každý obchod, který mi při nákupu pošle fakturu přes email. Nejen, že si je můžu hodit do jedné složky a poté je pokaždé najdu, ale vytisknout je mohu pouze v případě, že se něco stane. A nebudou se mi válet v pokoji v krabici a zabírat zbytečné místo. To už je minulost a je to skvělý.
Mimochodem faktury přes email posílá už poměrně dost eshopů, tudíž to není záležitostí pár výjimek.

Teď už jen zařídit i nějaké elektronické účtenky místo těch papírových a budu spokojená.

Nové výplně balíků

Pořád jsou obchody, dokonce některé s přírodními a bezobalovými produkty, které do krabice nahází bublinkovou fólii, polystyrenové granule nebo další plastové  blbosti. Většina už však jede více ekologicky. Mnoho obchodů vyplňuje balíky kusy kartonových nudlí, nebo dřevitou vlnou.
Dobrým nápadem je využití starých novin. V takovém případě ani nevytváříte nový odpad, pouze najdete využití pro něco, co by šlo pravděpodobně do koše.
Lush používá škrobové nugety, které příroda sama zpracuje. Také zajímavý nápad.

Látkové tašky

Moc se mi líbí i nabídka látkových tašek, například v dmku a dalších obchodech. Ne, abyste si kupovali pokaždé novou, ale abyste mohli mít u sebe jednu pratelnou a využívat ji pokaždé, když půjdete na nákup. Nakonec budete mít levnou (a hezkou) plátěnou tašku a peníze navíc, které byste jinak dali za plátěnku z eshopu. Ta občas bývá pětkrát dražší.

No a největší dík patří bezobalovým obchodům, protože jsou to pravé pohlazení po duši. A dneska už není ani tak nemožné nějaký obchůdek najít, stačí se mrknou na internet a třeba najdete i takový obchod poblíž.

Napadá vás také něco, za co by si zasloužily obchody pochvalu?8 komentářů:

 1. Možná že se snaží své produkty dávat do plastů, které jsou z část už recyklované plasty. U nás mají v blízké době otevřít bezobalový obchod, čekám na to každý den a furt nic, tak snad se brzy dočkám :D

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anoo, i tato snaha se dá počítat. Jee, poblíž taky! :D Tak snad to bude co nejdřív :)

   Smazat
 2. Myslím, že se shodneme. Faktury přes mail mám ráda už jen čistě z praktického hlediska, občas zpětně něco dohledávám nebo potřebuji podklady k reklamaci a dohledat vše v mailu je otázka pár vteřin. Stejně tak i výplně balíků ze zbytků ze skartovačky apod. jsou super řešení. Účtenky mě zlobí úplně stejně jako tebe - je to neekologické, termo papír je nerecyklovatelný a barviva snad i potenciálně škodlivá. :(

  Pořád ale platí, že na e-shopech nejvíce ocením funkční zákaznický servis, rozumné podmínky dodání a přehledné webovky. U klasických obchodů pak logické uspořádání regálů a abych nečekala 20 min na volnou pokladnu. Prostě takové ty samozřejmosti, co však pořád samozřejmé nejsou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak! Faktur na mail jsou vymyšlené skvěle.
   Ano, to je pravda. Tohle je věc, nad kterou jsem se vždy vztekala v tescu. Vždy zničehonic pozměnili uspořádání regálů, nijak logické mi to nepřišlo, navíc jsem se tam nevyznala. Bohužel, s tím vsím musí obchody ještě bojovat. Líbí se mi možnost nákupů v Globusu přes ty jejich skenery.

   Smazat
 3. Já jsem si třeba zaškrtla u Městské knihovny, aby mi netiskli papíry s tím, co mám půjčené. Teď mi to posílají na e-mail a jsem za to moc ráda. Už to mám teda dlouhou dobu, ale je to dobrej nápad. Jinak mě taky těší ty nové a lepší výplně balíků, nemám ráda, když jsou v tom plastový kraviny.

  A látkový tašky mam moc ráda :).

  Verča ze Ztracena v Praze I NOVÉ RE-LOADED PALETKY OD MAKE-UP REVOLUTION

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jee, ani nevím, jestli je to u nás možné, ale rozhodně to je supr, ten papír je stejně zbytečný jako účtenka.

   Smazat
 4. Jo ty faktury jsou moc fajn. :) Taky v poslední době dostávám.

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 5. Já bych pochválila rohlík za to, že rozjeli i bezobalové potraviny. Respektive si je člověk koupí ve skleněných dózičkách, které pak může vrátit a peníze za dózičky dostane zpět. Je to super! :))

  Gabux | Poslední článek

  OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář ♥ Každá zpráva mě moc potěší!