hl

(Lifestyle blog o spontánním studentském cestování, focení, vegan produktech a občas knihy)

neděle 7. července 2019

Kde hledat fair trade?

Poslední dobou se toho dělo poměrně dost, přestože se toho dost také nevyvedlo. Měla jsem jít pracovat na KVIFF, ale den předem jsem se dozvěděla, že jsem nakonec náhradník. Takže děkuji na info, no. Proto jsme se v úterý alespoň zajeli podívat, jak to tam vypadá. A fakt lituju, že jsem tento týden netočila, nebrala foťák. Našla jsem pár krásných míst na focení, kam se ještě musím vrátit.
Nicméně jsem přemýšlela, který článek se bude hodit dnes. A vybrala jsem téma, které by se mohlo hodit i do budoucna, ať už pro vás, nebo pro mě. Znám několik fair trade obchodů s oblečením, které vám představím. Nemůžu vám sem sepsat úplně všechny, ale těch pár prozatím stačí. A pokud by vás zajímaly další, rozhodně bych pro vás vytvořila více článků.

Slow fashion obchody jsou známé svou vyšší cenou. Pro příště, pokud by vás to tedy zajímalo, se pokusím vylovit z rybníku ty nejvíce dostupné. Avšak ani dnešní tipy nejsou příliš z ruky. Obchody, které si představíme, nabízí pár drahých kousků, ale při dobrém nákupu jen tak nezbankrotujete.

Eco fashion labels

Obchod s asi fair trade 30 značkami, které seženete na Vinohradech, nebo můžete objednávat i přes internet. Certifikace má Eco fashion labels tři. Fairtrade, PETA a GOTS. Můžete se tedy spolehnout na kvalitní, veganské a ekologicky vyráběné výrobky. Mě zaujali svým designem na tričkách, je moderní a nalákal by tak mnohem víc lidí. Hodně obchodů využívá "jen" basic barvy. Není na tom nic špatného, spíš naopak, rozšiřuje se nabídka a pronikají do dalších oblastí módy.

Green butik

Eshop nabízí oblečení z biobavlny, bambusu, ale právě například i z konopí. Co bych vám za sebe chtěla vyzdvihnout jsou ty ponožky! Nabízí buď vlněné, nebo bambusové, které jsou fakt roztomilé. Pro člověka, který je vyloženě blázen do vzorů na ponožkách a jiné ani nenosí je tohle menším eko rájem. (No a ještě ty šaty)


Novesta

Obchod s obuví, který jsem objevila náhodou. Pro mě bylo velkým překvapením, když jsem se dozvěděla, že tuto firmu založil bratr Tomáše Bati, jehož boty jsou známé po světě. Stejně tak ale Novesta. Získali certifikát od ITC, což je institut pro certifikaci.

Piper & Scoot

Zahraniční prodejce, kterého však nedokážu vynechat. Narazila jsem na eshop díky jedné fotografce skrze Instagram a oblíbila jsem si jejich šaty. Oblečení by mělo být kvalitní, obchod transparentní, asi proto je považován jako slow fashion obchod. Označení Fairtrade nemají.


V tuto chvíli si vydělávám a už se těším, až budu moci investovat i do dražších kusů. Mám to tak vždy. Než s něčím začnu, musím se odhodlat posunout se o jeden krok. Tím si pomalu navyknu na nový směr v životě. Takto postupně navyšuji, až se stane z mnohých věcí rutina. Používat balené šampony by mě třeba už vůbec nenapadlo. Jak to máte vy?

Můžete se podělit, jestli v nějakém sami nakupujete, vaše oblíbené, nebo jestli byste chtěli další nápady.

Mějte se krásně a pokud chcete víc, můžete sledovat Youtube, nebo můj Instagram.
(Nebo obojí, hihi.)
13 komentářů:

 1. Za tenhle článek ti neskutěčně moc děkuju! Sama se o fair trade zajímám, jen jsem nikdy moc nevěděla, co kde hledat.. a tenhle seznam je super!
  Mimochodem, super video, měla jsem fakt velkou radost, když jsem tam viděla i můj blog! <3 :D

  Tereza's journal

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se ti hodí! :) Anoo:D Jeden z těch, ke kterým se moc ráda vracím.

   Smazat
 2. Já jsem nikdy Fair Trade nevyhledávala, ale jsem ráda že jsi napsala tenhle článek a můžu se dozvědět něco víc a případně i navštívit obchody :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětSmazat
 3. Jak už víš, já mám za sebou první nákup v bezobalovém obchodě a mám z toho velikou radost :) stejně jako z kousků z fleru, kdy jsem podpořila šikovné ručičky českých lidí!

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je skvělé! Můžeš se tak dál svobodně posouvat. A ta sukně z Fleru... tu ti přád závidím. :D

   Smazat
 4. Já jsem fakt lajdákos a tohle moc neřeším. Vím, že je to blbě, ale zatím jsem do toho "nevyrostla". Tak snad se tomu začnu věnovat brzo. Ale díky za lidi jako jsi ty, co to nám neználkům přiblíží. Jinak ta Novesta a ten Baťa? To je super😱.

  Verča ze Ztracena v Praze ║ 23 zajímavostí za měsíc červen

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uvidíš sama, kam tě to povede, pokud tě to chytne, budu jen ráda! :) Děkuji moc! A ano, to jsem fakt zírala! :D

   Smazat
 5. Tyhle věci moc neřeším, protože třeba oblečení nakupuju pomálu, každopádně díky za tipy na obchody, pár věcí mě zaujalo:)

  OdpovědětSmazat
 6. Také děkuji za tipy, už je mám uložené u sebe, abych se k nim mohla vrátit. :)

  OdpovědětSmazat
 7. To jsou fajn tipy, ráda uvítám další! :) Já si nechávám hlavně šít od švadlenek, velkým zdrojem je mi Fler. Většinou teda bez označení Fairtrade, ale snažím se vyhledávat hlavně ty návrhářky a švadleny, které šijí z českých materiálů, už jen kvůli vyšší kvalitě. Dále mám moc ráda Reparádu a Bambutik. K větším "eko" značkám občas nakouknu, ale málokdy najdu něco, co by mě zaujalo. Přijde mi, že frčí hlavně divné oversized a boho střihy a ty já na svoji postavu nemůžu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nutně nepotřebuješ Fairtrade, abys mohla najít velkou kvalitu a v duchu "slow fahion". Právě Fler mi přijde skvělý! :) Jen škoda, že se tam snaží někteří odvážlivci prodávat věci z Ali.

   Smazat
 8. Abych pravdu řekla s pojmem fair trade se setkávám po druhé v životě, takže ani jeden z obchodů bohužel neznám. Ale určitě byl tohle pro mě zajímavý článek s pár novými poutavými informacemi! :)

  OdpovědětSmazat
 9. Super seznam a budu ráda, když ho budeš třeba postupně doplňovat. Snažím se šetřit a postupně také kupovat lepší věci, ale jde to pomalu :).

  TheWayByA

  OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář ♥ Každá zpráva mě moc potěší!