hl

(Lifestyle blog o spontánním studentském cestování, focení, vegan produktech a občas knihy)

neděle 18. srpna 2019

PuroBIO // Přírodní a lepší než drogérka

Poslední dobou nemám na nic pořádně čas a je to dost otravné, když potřebujete, aby den měl mnohem víc hodin. Ale na článek si najdu čas vždy, obzvlášť, když mám tolik o čem psát.
Řekla bych, že přírodní dekorativní kosmetika je dost zajímavé téma, protože je zvykem, že nefunguje. Nebo funguje, ale je to mdlé, bez pořádné pigmentace a vše je i na obličeji dost "přírodní". Aneb takto se vyjadřují Youtubeři, kteří si nechtějí přiznat, že produkt nefunguje. Kdo touží po přírodně vypadajících očních stínech? Jemnou hnědou vytvoříte i z pigmentovaného stínu, když jej pořádně rozpracujete. Občas si myslím, že kvůli spolupráci takovým lidem chybí koule na to říct "stojí to za nic". 
Tak jsem po těchto videích samozřejmě věděla, že začnu jinde. Že se podívám na jiné produkty a značky, protože nechci jednoduše skončit s tím, že ten výsledek bude stejně na nic, jako vypadá na videu. Proto se bojím například paletky Ere Perez. Já fakt nechci něco, co není pořádně vidět. Stejné je to i s rozjasňovačem. O tom se dnes budeme bavit a přidáme i bronzer.


PuroBIO jsem neznala do doby, než jsem navštívila obchod, který jsem zmiňovala už minule. Značka pochází z Itálie, výrobky se snaží navrhovat co nejvíce ekologicky, výrobky jsou přírodní a samozřejmě netestované. Také se mohou pyšnit kupou certifikací, jako Natrue, Vegan OK, CCPB a NICKEL TESTED.

Takže první bod, aby byly výrobky přírodní, splněný máme. Rozhodla jsem se pro nákup rozjasňovače a bronzeru. Ten dnes budeme testovat. Upřímně, já opravdu ráda hodně pigmentované rozjasňovače. Lesknout se jako diskokoule není žádný problém, haha. A dočkala jsem se vysněného efektu?


Bronzer by měl být v odstínu Maroon 05, neboli "hořká čokoláda" dle popisu. Úplně mi to nesedí, ale pigmentovaný je opravdu pěkně. Na fotce v obchodě vypadá jako studenější, v reálu je spíše teplejší. Já to nerada, ale nakonec jsem si zvykla a zalíbil se mi. Hlavně se s ním také opravdu skvěle pracuje, přebytek se dá velkým štětcem odstranit a při správném zacházení vypadá přírodně, opáleně. Tak je uvedeno i v popisu, tak alespoň v něčem má pravdu.

Navíc si můžete dokoupit jen náplně, které se dají lehce vyměnit. Což je za mě bod plus. Navíc si můžete z náplní vybrat i jiné odstíny a neutrácet navíc zbytečně za obal. Na zrcátka jsem zvyklá nebyla, ale využívám je. Obal je dostatečně pevný, tudíž se nezničí. Takto špatnou zkušenost jsem zatím měla se všemi podobně vytvořenými pouzdry. V náplni oceňuji také krásný detail.


Rozjasňovač jsem zvolila v odstínu 01. Jedná se o trochu zlatavý rozjasňovač s pár narůžovělými odlesky. Když jej poprvé nanesete, může se zdát tmavší než pleť, po rozpracování je výsledek ale úplně jiný. Dostanete krásný a opravdu výrazný lesk. Dá se nanést ale i tak, aby vytvořil spíše přírodní dojem.

Je pravda, že se lesk chytá všude po obalu a jemně určitě práší, nevšimla jsem si ale, že by napadal a přichytil se k obličeji někam, kde ho nechcete. A u menších vrstev nepadá vůbec. Naopak se moc pěkně přichytí a občas ho použiji i na víčka pro rozjasnění.


Důležitá je také výdrž. Obojí vám vydrží celý den bez problémů. Říkala jsem si, že fitko přežít nemůže, ale kupodivu přežilo. Několikrát, protože jsem tomu jednoduše nechtěla uvěřit. Jedná se o velké plus, jelikož máte jistotu, že nějaké náročnější noční akce vždy vaše líčení zvládne. (Když už vy sami ne, haha)

Oba produkty stály 294 korun za 9 gramů. Složení obou produktů je z přírodních látek či jejích derivátů. Bronzer mi vydrží jistě opravdu dlouho. U rozjasňovače si tak jistá nejsem, ale stále si myslím, že poslouží mnohem déle, než většina mnohem dražších, přesto stejně funkčních produktů. (Napsala bych stejně kvalitních, ale to, co je přírodní, beru jednoduše kvalitněji.)

Pokud se tedy zajímáte o dekorativku ale chcete, aby kosmetika byla přírodní, více ekologická, netestovaná, a přesto opravdu kvalitní, doporučuji PuroBIO.Můžete mi ale do komentářů dát vědět o jiných skvělých přírodních značkách. ❤

11 komentářů:

 1. Tak k tomu rozjasňovaču môžem povedať iba.. WOW! Nevedela som že aj prírodný rozjasňovač môže vyzerať tak geniálne :O

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také sem si říkala a fakt je to supr! Kvalita je tady fakt vysoká, a to nemusí být ani konvenční kosmetika. :)

   Smazat
 2. PuroBio vypadá na dobrou kvalitu za super cenu! Já se neodvažuji kupovat si dekorativní kosmetiku přes internet, protože potřebuji vidět, jak mi sedí barevně a jak reaguje s mojí problematickou pletí. Tak doufám, že se podobné značky brzy dostanou i do normálních drogerií a obchodů s kosmetikou. Zatím mám spíše zkušenost, že bio kosmetika je výborná jako pečující/tělová/pleťová, ale dekorativka že nebarví a nevydrží, nebo je sice kvalitní, ale šíleně drahá. :(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To naprosto chápu a taky pevně doufám, přecijen ta doprava také zanecháva stopu a toto by jen pomohlo. Pravda, také tak vypadaly mé zkušenosti, zrovna PuroBIO ale cenově ujde a kvalita skvělá.

   Smazat
 3. Přírodní kosmetiku miluju. Bohužel má pleť trpí na černé tečky (vlastně jakýkoliv tečky) a moc ráda šupinkovatí, takže jakýkoliv nános dekorativní kosmetiky, ať syntetický nebo přírodní, končí fiaskem :D Ale až se uzdraví, tak se na tuhle značku určitě podívám. Píšu do bucket listu! :D

  https://godblessthegirl.blogspot.com/?m=1

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky se mi na některých místech tvoří šupinky. Vidět to jde například u dost pudrových produktů, pokud se nejedná o Annabelle minerals. No snad najdeš přípravek, který ti bude sedět. :)

   Smazat
 4. Rozjasňovač má teda krásnou barvičku. Moc mile mě překvapilo, že po koupi si stačí dokupovat náplně. To jsem ještě nikde neviděla :)

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda, taky jsem za to moc ráda, nemusím tak neustále kupovat nové balíky. A pravda! Rozjasňovač vypadá fakt skvěle..

   Smazat
 5. Krásné syté barvy, za články o dobré přírodní kosmetice jsem moc ráda.

  OdpovědětSmazat
 6. Musím sa priznať, že v prírodnej kozmetike sa veľmi dobre neorientujem, ale tieto produkty ma zaujali :) Tak ďakujem za tip :)
  What A Fancy World

  OdpovědětSmazat
 7. Používám tuto kosmetiku a jsem nadšená,spravila mi plet ,je lehoučká a velmi přirozeně to na obličeji vypadáMám BB pudr bronzer a tvářenku,jinou značu už nepoužiju

  OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář ♥ Každá zpráva mě moc potěší!