hl

(Lifestyle blog o spontánním studentském cestování, focení, vegan produktech a občas knihy)

úterý 29. října 2019

Mea culpa, Romeo a Secret palette

Pomalu se venku začíná ochlazovat a mně přijde, jako bych si ten podzim ještě pořádně neužila. A brzy začne zima a budeme se všichni soustředit především na Vánoce. Měla bych si asi proto více utřídit myšlenky, ať stihnu napsat alespoň ještě něco trochu podzimního.
Dneska to bude každopádně taková recenze (asi?) na paletku. Asi není moc překvapením, že mě baví malovat po sobě, když miluji malování obecně. Jenže sehnat nějakou fakt dobrou paletku dá často zabrat. Vyplnila mi značka Nabla to malé prázdné místečko v mém srdci?


Nejprve si popovídáme trochu obecně, abyste měli možnost se seznámit. Nabla je italská značka, která netestuje na zvířatech, a to jak konečné produkty, tak jednotlivé složky. Neprodává do Číny a výrobky jsou veganské. (Kromě těch, které obsahují včelí vosk.) K historii vám toho asi moc říkat nebudu. Vždyť můžete využít strýčka Google a nikoho to nezajímá, hah.

Upřímně jsem začínala na hledání čistě přírodní značky. Jenže ve výsledku po zhlédnutí recenzí jsem zjistila, že se mi žádná moc nevyplatí (pokud nechci úplně zbankrotovat). Proto bylo třeba trochu snížit z nároků. Tahle značka mě ale upřímně i tak dostatečně zaujala, přestože jsem věděla, že přímo dle mých představ nebude.


Nalákala mě především na barvy stínů, které mě dostatečně okouzlily ke koupi. Pokud se blíže podíváte, hned máte minimálně tři možnosti, jak seskládat nějaké líčení: červené, zlaté, či modré. Dá se s tím však vymyslet mnohem víc.

Paletka stojí 1029 korun, což je poměrně vysoká investice. Pokud jde ale o opravdu kvalitní paletku, tuto částku jsem ochotná nějak přežít.

Teď však záleží na tom, zda-li se tato koupě opravdu vyplatila, a nebo doteď po večerech brečím nad ztracenými penězi.


Ačkoliv se to nemusí na fotce zdát, pigmentace je skvělá u všech stínů. Nejméně byste mi to věřili asi u růžové matné barvy, ale je tomu tak. Barvy mezi sebou fungují skvěle, nemusíte ani nanášet tunu produktu, aby se stín projevil.

Pracuje se mi s nimi skvěle. Dají se ztrácet, vrstvit... Můžete si zkrátka hrát a Secret palette se postará o to, aby to vypadalo dobře. Na oku pak vydrží stíny dost dlouho. Tím dost myslím fakt dost. V den výstavy jsem již od rána chodila namalovaná a nic se nepohnulo do noci, která se nesla v duchu oslav. Druhý den po mém válení se na posteli jsem samozřejmě měla vše krásně slité, jak už to tak bývá, ale pořád to naštěstí nevypadalo jako monokl, nebo hůř.


Mojí nejoblíbenější částí se stala prostřední řada. Nejvíc mě zaujal právě první stín v této řadě - Play hard, který se za normálních okolností tváří téměř neviditelně, ale stačí, aby lehce dopadlo světlo na oko a předvede vám neskutečnou parádu v podobě zelených odlesků. Občas ho nosím samotný, protože prostě vypadá skvěle.

Každá situace, každý produkt i každý člověk skrývá některé nedokonalosti, stejně tak i tyto stíny. Jsou skvělé a úžasné, ale práší. Některé víc, některé míň, ale je tomu tak. Není to však nic, co byste jednoduše nesmetli z tváře.

Také mi přijde, že se stín Hypersensual na víčku občas přesune jinam. Pouze však v místě, kde se dotýká kůže, tudíž se obtiskne a tak trochu rozšíří své působení, haha. I tak to není ale žádná trága a funguje i vypadá skvostně.

Na začátku mi bylo také maličko líto, že není přírodní. Snažila jsem se však najít náhradu, která bude slušným konkurentem a musím říct, že tato to plní na výbornou. Složení vypadá jakž-takž dobře, takže další mini-úspěch.


Závěrem bych asi zhodnotila celou paletku opravdu kladně. Koupě se mi vyplatila, funguje skvěle a dá se s ní líčit na plesy a náročnější akce. Samozřejmě s ní vytvoříte ale i jemnější a každodenní líčení.

Mohu tedy jen poděkovat značce Nabla, že existuje, že paletka nestojí víc, protože to už by mě asi trefilo, a snad se časem vynoří i přírodní značka funkcí minimálně stejně tak dobrá a cenově dostupná jako tato.


Máte vy nějaký tip či zkušenosti s paletkou?

Mějte se krásně!

9 komentářů:

 1. Krásna paletka ale ja by som asi nebola schopná investovať do toho toľko peňazí. Farby ti veľmi pristanú. ;)

  Blog of Sunflower ♥

  OdpovědětSmazat
 2. O tejto značke som zatiaľ vôbec nepočula, ale paletka vyzerá krásne ❤
  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "SLOW VS. ETHICAL VS. SUSTAINABLE FASHION"

  OdpovědětSmazat
 3. O firmě slyším poprvé, tak jsem ráda, že jsi nám ji trochu představila. Myslím, že takhle to úplně stačilo. Pigmentace vypadá moc hezky. Na kůži se mi také líbí nejvíc modré líčení :) Pro mě je u stínů důležité, hlavně aby vydržely. Já se moc nelíčím, mám jenom jedny oční stíny v tužce a úplně mi to stačí na "každodenní líčení" aka jenom na výlety :D :D

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 4. Tuto značku vůbec neznám ale paletka vypadá moc hezky, i pigmentace a to je co říct! Já mám jinak ráda Too Faced, ti též netestují na zvířatech a jejich výrobky obsahují i přírodní složky, hlavně jejich stíny jsou nejlepší, jaké jsem kdy měla, ačkoliv jsou také dražší.

  OdpovědětSmazat
 5. To jsou nádherné barvičky! ♥ Kdyby paletka nestála tolik, dost bych uvažovala nad tím, že si ji pořídím, ale teď spíš šetřím penízky na něco jiného :)

  Another Dominika | Ze sekáče

  OdpovědětSmazat
 6. Ty barvy jsou nádherné. :-) Já se poslední dobou skoro nemaluju, nemám čas, ale s tímhle bych se uměla namalovat! :-D

  https://www.outcryblog.cz

  OdpovědětSmazat
 7. Já si oči celkově moc nemaluju, ale na paletky mě vždycky baví koukat. Hlavně na tu jejich pigmentaci :).

  TheWayByA

  OdpovědětSmazat
 8. Hledat ucházející dekorativní plně přírodní kosmetiku, to je běh na dlouhou trať. Zvlášť, když je nutné objednávat online, takže člověk kupuje zajíce v pytli. Takže chápu a sama to mám stejně. Pečující řeším vesměs přírodní a snažím se o low-waste, dekorativku pak porůznu, přičemž dávám přednost veganským a plně netestovaným značkám.

  Nablu neznám, ale z fotek na mě paletka působí velmi dobře. Já nosím hlavně nahé odstíny bez třpytek, takže pro mě by to nebylo, ale tobě ty barvy seknou. Dobrá volba. :)

  OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář ♥ Každá zpráva mě moc potěší!