hl

(Lifestyle blog o spontánním studentském cestování, focení, vegan produktech a občas knihy)

neděle 6. října 2019

Secret lover called autumn

Opět se ozývám po dvou týdnech a cítím se jako opravdu zaneprázdněný člověk. Samé akce, zařizování nebo malování. Ale po tomto týdnu už by snad vše mělo jít jako po vlásku a já se s radostí budu moci vrhnout na ty super podzimní a zimní články, recenze a tipy. Dnešní článek jsem nechtěla vynechat, ale ani zanedbat. A protože už mě poslední měsíce navnadily na správnou vlnu, ráda bych se také, jak je zvykem v tomto období, podělila o to nejlepší z podzimu, co na něm miluji a s čím se sami snad ztotožníte.


Stejně jako mnoho dalších se na podzim opravdu těším. Pochmurnému počasí, kterému ale dokážu předejít deštníkem (tím pevným, ne tím za 60 korun, který zrovna teď, když k dešti pofukuje, hned ztrácí svůj tvar), se postavím představou dokonalého odpoledne, kdy slyšíte dopadat kapky, popíjíte čaj/kafe/kakao (vše je kvělé, nejhorší je právě výběr mezi nimi) a čtete knihu, malujete, nebo koukáte na film. Samozřejmě zabaleni v dece, ve svetru a kolem atmosféra vytvořená ze svíček a světýlek.

Miluji...

Sekáčové úlovky, které se mi pro podzim mimořádně povedly. Dlouhý kabát, který sháním 3 roky, se mi podařilo konečně letos sehnat za 260 korun. K tomu ideální oversized svetry, třpytivé nebo ty, které vám díky obzvlášť příjemnému materiálu osahávají všichni ostatní včetně vás.


Miluji červenou rtěnku a obecně rtěnky, ve kterých vynikne váš vintage styl, který na podzim zažívá znovuzrození. Klobouky, které ve vás probudí o trochu více tu francouzku, která, řekla bych, se skrývá v každé ženě/dívce.

Svíčky jsou nutnost. Nyní využívám ty, které jsem dostala. Pokukuji ale i po vosku, který mi minulý rok doporučila Boudicca (děkuji) v tak trošku eko-obalu. Doporučuji ručně vyrobené svíčky, které stačí vložit do svícnů. Těch mám slušnou sbírku, jelikož se prodávají spolu se svíčkou. A po dohoření stačí umýt a vložit novou. Zbytky vosků si schovávám, ty nevonné budu kombinovat s vonnými. Takový je plán, tak mi držte palce, ať se do toho tento rok pustím.


Indie kapely, The neighbourhood, The 1975, nebo zpěváci jako Hozier. Ale ke znovuzrození vintage je třeba i vybrat z těch starších. Ráda bych je vyjmenovala, ale věřím, že to za mě ráda udělá milovnice všech dobrých písní - Vendy, stačí sledovat každý její článek s výběrem písní. (Fakt, doporučuju)

Ráda čtu, ať už se jedná o klasiku, nebo něco nového. Kromě romanťáků, pokud není pojatý jinak. Jednoduše na to nejsem. Nicméně i přes zbytek roku se mi zdá, že na podzim se mi čte nejlépe. To bude tou podzimní atmosférou.Barvy se mnou budou asi navždy spojené. Maluji obrazy a podzim je jim asi nejblíže (K malování přidám fakt, že na mém obličeji občas najdete jen tak zbytek barvy, nebo ji najdu já na svých věcech. Nevím jak.). Odrazy světla v loužích a na mokré silnici. Zjistila jsem, že se nedají popsat ani jako pozitivní, ani jako negativní. Sama nevím, posuďte sami na mém účtu. (zde)
A není žádným překvapením, proč je toto období mým nejoblíbenějším. Barevná je příroda, barevné jsou ulice i obchody. A myslím tím i ty, které vás děsí od září Vánocemi. Vždyť to jsou také barvy.
Kvůli blogu a vám jsem přemýšlela i o druhé stránce umění. U malování asi nejde žít víc eko, víc zero waste. Ale alespoň noviny najdou své nové využití a zbytek se dá odpustit. Stejně, vše ostatní je zbytečné proti tomuto: Nejhorší (a nejlepší?) je na tom celém asi fakt, že pravděpodobně skončím jako Vincent van Gogh. Mít provoněný pokoj terpentýnem 24/7 občas dává na hlavu, věřte mi.

A to je asi vše, s čím bych se dnes ráda svěřila. Další články týkající se tohoto období mám již v hlavě a nebudu vám přeci prozrazovat vše.

Naopak vy mi můžete prozradit, co vás na podzim naplňuje, nebo se snad více těšíte, až bude teplo?

9 komentářů:

 1. Vidím, že miluješ vintage štýl presne tak ako ja!Úplne vo všetkom s tebou súhlasím. Veľmi pekne si nazvala tú jeseň "secret lover". Ja na jeseni milujem všetko, len keby toľko veľa nepršalo a nebola taká zima, ale presne to k jeseni patrí. ♥

  Prajem ti pekný deň. ♥
  Blog of Sunflower ♥

  OdpovědětSmazat
 2. Kabát vyzerá super, ja sa tiež akurát začínam rozhliadať po nejakom, lebo túto zimu by som chcela už nový, tak snáď budem mať šťastie :D Ja mám jeseň veľmi rada, dlhé roky to bolo moje obľúbené ročné obdobie, ale v poslednej dobe sa viac prikláňam k jari ❤
  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "WHY I CHOSE TO LIVE SIMPLY"

  OdpovědětSmazat
 3. Preferuji babí léto. Na mokrém podzimu mi vadí to ranní pošmourno, kdy se mi ráno nechce vylézat z postele. Ale zase oceňuji, jak se podzim zábavný z hlediska módy. Lze se vyřádit na vrstvení, nosit klobouky a extravagantní boty. Než stihnu vyzkoušet všechny kombinace, tak přijde zima a čas na pořádný kabát a kozačky. Taky mě na podzimu baví příroda a vycházky v lese s barevným listím a vůní kaštanů a ořechů. Každé období má něco hezkého do sebe. :)

  OdpovědětSmazat
 4. Dokonalý článok a dokonalé fotografie <3 Fakt ma baví tvoj štýl písania :)

  OdpovědětSmazat
 5. Já se na podzim vždy těším. Miluju spadané listy, miluju ty barvy, mlhavá rána, pomalé západy slunce... Ale přijde mi, že strašně rychle uteče! :D To máš abí léto a pak za měsíc už je zima jak na severním póle :D V hrabáku jsem ulovila 3 luxusní svetry, tak se těším, že je budu moct vynosit :)

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 6. Podzim je mé nejoblíbenější období, asi právě pro tu útulnou, hřejivou atmosféru, kterou mám spojenou s vytahanými svetry, huňatými šálami, zapálenými svíčkami a vysedáváním v kavárnách, když za okny prší. Těším se na další podzimně laděné články. :) PS: S malováním klobouk dolů, tvá práce se mi líbí a dávám follow. Vzbudila jsi ve mně chuť taky vytáhnou barvy z šuplíku. :)

  OdpovědětSmazat
 7. Právě takový kabát jaký jsi ulovila bych chtěla ulovit i já, ale v sekáči stále nic takového není... škoda, jinak podzim vnímám dost podobně jak ty, akorát ty četbě moc nedám.

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 8. Co k tomu dodávat, zkrátka podzim! ♥

  OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář ♥ Každá zpráva mě moc potěší!