hl

(Lifestyle blog o spontánním studentském cestování, focení, vegan produktech a občas knihy)

úterý 31. prosince 2019

2019: úspěchy, plány a přání

Rozhodla chvíli počkat a vydat pár řádků dnes, přesně v poslední den tohoto roku. Samozřejmě bych i já ráda shrnula, stejně jako plno dalších, celý rok, a zároveň bych ráda řekla své plány pro rok 2020.
Doufám, že jste také v dostatečně dobré náladě na menší zavzpomínání a zhodnocení. A hlavně doufám, že si dnešní den užijete, stejně tak si užijete oslavu nového roku a příští měsíce vám budou přinášet jen štěstí. Pokud se vám doteď příliš nevedlo, jen vy s tím můžete totiž něco udělat.

Happy new year

Excessive mind

Nebylo by to správné shrnutí roku, kdybych nepřipomněla mou první výstavu obrazů. Jsem stále velmi šťastná a doteď ještě občas zaslechnu nějakou tu pochvalu a dotaz, kdy plánuji další. Dodává mi to opravdu pocit štěstí, inspiraci k dalším výtvorům a chtíč posouvat se kupředu. Přestože nemířím na vysokou školu zaměřenou na umění, malování se nevzdám a doufám, že to ještě dotáhnu daleko.Sbohem gymplu

Také jsem šťastná za tu maturitu, se kterou jsem se plácala a dala mi pěkně zabrat. Přesto je to velmi zvláštní pocit najednou vyjet ze zavedených kolejí, kdy každý den jdete do školy a čekáte plno povinností. Chci říct, že v tuhle chvíli jsou povinnosti také, ale trochu jiné a stále si troufám říct, že jich je o něco méně. Prozatím.

Maturitní ples

Tento rok jsem si v lednu také konečně vyzkoušela druhý úhel pohledu na maturitním plese. Je to mnohem náročnější a rychlejší. Přesto musím říct, že naše snaha se vyplatila a náš ples byl jedním z nejlepších, které jsem kdy zažila. (a vlastně úplně nejlepší) Prostředí, které jsme vytvořili pro ostatní i pro sebe, bylo naprosto perfektní. A k tomu lidé, kteří se mnou tyto chvíle strávili, za ty nemohu být více vděčná.
No a tento rok v prosinci jsem pomáhala i milému na plese, takže jsem si to, dá se říct, trošku zopakovala. Jen s dalšími lidmi, kteří mi taktéž přirostli k srdci.

Královská květina, kavárny a další objevy

No a samozřejmě bych nemohla zapomenout na letní cestování, kdy jsem poprvé zažila svou vlastní, soukromou dovolenou. Kde jsme objevili spoustu krásných míst, prošli se uprostřed největší srážky, která se za léto objevila a především byla s tím nejbližším člověkem, kterého mám. Kromě toho se ze mě stal tak trošku kavárenský povaleč (haha) a nechala jsem si jako správný hipster udělat rovnou dvě tetování. První značí mé znamení (Sama jsem si vytvořila návrh asi v roce 2015) a tím druhým je Chrysantéma. A ano, plánuji další, ještě více artsy tetování.A mé plány na příští rok?

Vysoká škola

Roční pauza byla skvělá na poznávání a srovnání si svých priorit, ale na školu bych chtěla zamířit. Jak už jsem říkala, umělka to nebude. Do maleb mi může mluvit kdo chce, ale nikdo nebude mluvit přímo do mé činnosti. To bohužel není můj šálek kávy. Každopádně stále se rozhoduji mezi programováním a češtinou, což jsou (ano já vím) dva naprosto neslučitelné obory. Tak uvidím, kam mě to zavede.

Další výstava

Ano, sice jsem předstoupila před lidi, které znám, naprosto rozklepaná s roztěkanýma očima, ale celá ta atmosféra mě pohltila natolik, že bych si ji ráda zopakovala. Samozřejmě je třeba vybrat další krásné místo a bude mě to stát opět spoustu práce a nervů, ale nakonec to nějak dopadne. A vzhledem k poptávce po nové výstavě to vypadá, že by tam mohlo dorazit o něco více lidí.

Polsko

Cestování je v plánu vždy, ovšem tentokrát jsme se s bývalou spolužačkou domluvily, že se projdeme péšo po Polsku. Ačkoliv nemáme tušení, jak to dopadne, jestli budeme mít všeho dost a budeme v zemi, kde Čechům téměř nerozumí, myslím, že budeme mít nakonec na co vzpomínat.A samozřejmě bych ráda pár dalších tetování a co nejvíce úspěchů. Tento rok, řekla bych, byl nakonec jedním z těch nejlepších. Poznala jsem nové lidi, urovnala všechny své myšlenky, měla prostor na to se rozvíjet a rozšířit tvorbu mezi ostatní. Svůj "zero waste" život jsem posunula na další příčku a s blogem to také vypadá nadějně. Nevykašlala jsem se na něj a stále mě opravdu baví.

Doufám, že bude ještě plno témat, o kterých mohu psát a plno zážitků v dalším roce. Já bych jen chtěla poděkovat všem lidem, které jsem tento rok poznala, všem čtenářům, kteří sem občas zabrouzdají a nechají mi tu i zprávičku a přeju i vám, abyste se cítili tak skvěle, jako já teď, když se ohlížím za vším, co jsem prožila.

Jaké jsou vaše úspěchy za minulý rok a plány na rok příští?


8 komentářů:

 1. Gratulujem k úspešnému roku; a držím palce pri výbere vysokej školy! A nech je pre teba rok 2020 ešte lepší ako tento ❤

  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD "MERRY CHRISTMAS AND HAPPY NEW YEAR"

  OdpovědětSmazat
 2. Určite si mala krásny rok! Tá vvýstava musela byť naozaj krásna. Škoda, že som tam nemohla byť. Aj ja ti chcem popriať krásny, šťastný, plný lásky a hlavne zdravý Nový rok. ♥ :)


  Blog of Sunflower ♥

  OdpovědětSmazat
 3. Maj nádherný rok 2020! Plný lásky, šťastia a najmä zdravia

  BarsVee

  OdpovědětSmazat
 4. Zrovna v Polsku vám bude rozumět každý. :-D Jsou to celkem podobné jazyky a Poláci nám rozumí víc, než-li my jim. :-) Malujeě moc krásně! Škoda, že jsi nepřidala foto tetování, zajímal by mě Tvůj návrh. :-)
  Já jsem letos ukončila studium státní závěrečnou zkouškou a obhajobou, takže ač jsem "jen bakalář", mám to konečně za sebou a už nechci pokračovat. Našla jsem si uplatnění jako novinář, což byl můj cíl. :-D Není tedy potřeba se nějak dál vzdělávat ve škole, praxe je zlato. Také mám v plánu cestovaj - s kamarádkou do Holandska, s mamkou do Dubaje a s přítelem chceme na klasickou dovču do Chorvatska i s pejskem, kterého si snad na jaře pořídíme. :-)
  Tak ať se Ti v novém roce daří a povede se Ti i další výstava. :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Krásne ♥ želám šťastný nový rok ♥ Ja tiež premýšľam nad školou.. :D

  OdpovědětSmazat
 6. AŤ SE TI všechno v Novém roce vydaří. :)

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 7. Gratuluji k tak úspěšnému roku a přeji vše nej do roku nového!

  Vzhledem k tomu, že programování je v zásadě učení se nového jazyka, tak mi to s češtinou velmi dobře koresponduje a nevidím na tvém dilematu nic zvláštního. Držím palce, ať se rozhodování podaří brzy rozlousknout. Co se týče malování, je úžasné, že je o tvé krásné obrazy zájem, a přeji mnoho dalších úspěchů. Moc ti to přeji.

  V Polsku se domluvíte bez problému i česky, oni Poláci nám docela dobře rozumí, a kdyby byl přece problém, tak angličtina vládne světu. :)

  OdpovědětSmazat
 8. Já jsem přemýšlela, jestli jsi na VŠ nebo copak vlastně po matuře děláš :D Jinak Ti moc gratuluji k letošním úspěchům! Myslím, že zvládnutí maturity a rozvíjení se v tom, co děláš ráda je super :) Mým letošním cílem je napsat bakalářku a nezbláznit se ze státnic :D Doufám, že se Ti případná letošní výstava povede!

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář ♥ Každá zpráva mě moc potěší!