hl

(Lifestyle blog o spontánním studentském cestování, focení, vegan produktech a občas knihy)

pondělí 6. ledna 2020

2019: Inspirativní dárky z Vánoc

Přestože vím, že jsem asi měla upřednostnit vánoční článek, a pak teprve vydávat shrnutí roku, proč bych to jednou nemohla porušit? Vzhledem k mé sváteční nemoci jsem ani neměla moc náladu předávat vánoční atmosféru. Každopádně se vše vrátilo do normálu a já vám dneska můžu představit článek, který je pro blogery dosti typický.
Jen bych se nechtěla svěřovat s každým jedním dárkem a naopak bych to vzala trochu z jiného úhlu. Ukážu vám to, čím jsem byla obdarována, a zároveň to, co jsem darovala já. Ukážu vám pro mě dost inspirativní drobnosti, které by mohly v budoucnu inspirovat i vás.Musím říct, že za tu chvilku mě znají nejlépe moji přátelé a můj milý. Musím říct, že jsem v životě nedostávala dárky takto na tělo, které mi udělaly největší radost. Navíc jde o dárek, kterým byste se do budoucna mohli inspirovat i vy, protože se mi to zdá jako mnohem lepší možnost než kupovat obyčejné sprchové gely v Kauflandu. (Samozřejmě, že přeháním záměrně.)

Jsem zamilovaná do umění. A pro takové osoby existuje nespočet drobností, kterými je můžete překvapit. Obzvláště v Praze najdete v mnoha výlohách a knihkupectvích zápisníky, ale i propisky, tašky či penály s Muchou, Klimtem a jim podobnými. Věřte mi, že takový sešit s Klimtem mě fakt potěšil.

Kromě dalších nádherných drobností jsem si mohla rozbalit bombu do koupele. Mnoho dívek koupele miluje a i já patřím mezi milovníky. Sice nejsem typ, který by v koupelně vydržel více jak 10-15 minut, ale bomby si neskutečně užívám. Jednoduše mi tato krátká doba stačí.


Dokonce se mi sešly i domácí produkty stejné značky, což jsem si sice neuvědomila hned při prvním pohledu, ale obojí je naprosto úžasné. Mýdlárna Rozmarýnka je na první pohled i přivonění naprosto úžasná. Již teď využívám deodorant, který mě zatím ze všech vůní okouzlil nejvíc. Mýdel mám dobrou zásobu na rok. Všechna krásně voní a já se na ně těším. Ale chvíli to potrvá.

Takové "bezobalové" dárky mě moc baví, vždyť často stojí méně, a pokud více, není to tak drastické. Obzvlášť když je to vyrobené s citem a víte, že si s tím někdo dal záležet. A abych deodorantů neměla málo, milý mě obdařil stickem od BEN&ANNA. Ten voní po limetce a také se jej nemůžu dočkat.

Alespoň můžete vidět, že se domácí výrobky, ekologičtější obaly a produkty sehnat dají. A poměrně lehce. Ani mí přátelé nemají neomezené možnosti a přesto vidíte, jakou radost mi mohli udělat.Dalším, mnohem zajímavějším dárkem, než je sprchový gel s Kauflandu (vtípky, ha) jsou čaje. V příštím roce asi začnu pořádat čajové dýchánky, protože čaje mám nyní opravdu dost. Každopádně si ráda vybírám a každý se hodí na něco jiného, každý chutná jinak.

Obecně má imunita se dříve asi zalekla a utekla do Číny, takže mě drží při životě vše, co má nápis "na imunitu". No a takový čaj, který by mohl být nápomocný, se hodí. Pokud máte v okolí někoho podobného, rozhodně neotálejte a vyberte mu něco podobného.
A co se týká ovocných čajů, i já bývala občas lenoch a uvařila jsem nějaký sáčkový. Letos tu mám ale zimní ovocný mix, který má vyrovnané chutě přesně tak akorát a jelikož obsahuje velké kousky, nemusíte se patlat s vyškrabáváním bylinek.No nakonec tu já za sebe zmíním dva dárky. Jelikož milý dostal dárek, který lze vyfotit jen opravdu špatně, a to virtuální poukaz pro jeho účet na hry, tak jsem jej sem nedala. Každopádně za sebe přiznávám, že už jsem zaslechla pár názorů, že rodiče na takové věci nepřispívají. A já tedy raději přispěji na hru, ze které bude mít radost, než na blbost, která zůstane v šuplíku.

Každopádně to, s čím jsem letos přišla já, je pečený čaj. Zkoušela jsem ho poprvé a vůbec jsem nevěděla, co očekávat. Ovšem také mi to přijde jako chytrá náhrada pytlíků. Navíc máte nepřeberné možnosti. Možná bych poté sepsala něco málo o tom, jak jsem ho vytvářela já.


Každopádně také bych tu ráda zmínila dárek, nad kterým jsem nejprve dlouho přemýšlela. Verča mi nabídla spolupráci v rámci firmy Tiskařík. Moc dobře vím, že neznat rodiče milého, nic takového bych nevyužila. Ale vzhledem k tomu, že oni kalendář využívají hojně, jsem se rozhodla toho využít. A zapojila jsem do toho všechny bratrance a bratry z rodiny, haha.
Vybrali jsme fotografie z mládí, ze svatby, z dovolených a podobně. Pak jsem zjišťovala přes všechny zdroje narozeniny dědečků a babiček (A téměř nechala prozradit své překvapení) a hodiny strávila přirovnáváním správných fotografií ke správnému datu.

Abych pravdu řekla, Verča byla moc milá a já opravdu děkuju za tuto příležitost. V poslední době se  mnoho událo a vidět tyto fotografie dovedlo rodiče milého k slzám. Dokonce si zavzpomínali i jeho kamarádi, kteří s ním trávili jako děti mnoho času.


Takto zásilka přišla, jen jsem sundala papírek s adresou (naštěstí se obal nepoškodil), abychom mohli darovat kalendář takto (ten obal je totiž fakt skvělý). Místo jména jsem namalovala vánoční stromeček. #creative Zásilka mi přišla dost rychle, přestože zásilkovna měla narváno. A kvalita mě taky příjemně překvapila. Tolik ke kalendáři. Znovu děkuji a pokud bude mít někdo zájem, zde si můžete vyrobit něco podobného.

A co vy? Máte dárky, které vám přišly dostatečně inspirativní?5 komentářů:

 1. Pečený čaj je skvělá pozornost! Já letos dělala vánoční pomerančovou marmeládu. Obdarovaní měli radost z dárku a já, že můj vlastní výtvor chutnal.

  Ten kalendář vypadá moc hezky. Tisknu skoro každý rok mamce velký nástěnný, je to u nás v rodině oblíbený dárek (až bych řekla, že už skoro povinný, protože když jsem jeden rok vynechala, tak z toho byla mamka regulérně smutná).

  Na diáře a obecně věci s motivy obrazů jsem také ulítlá - úplně chápu to nadšení z nádherného sešitu! :)

  OdpovědětSmazat
 2. Pečený čaj jsem dělala minulý a předminulý Vánoce a je to fakt vděčný dárek. Letos jsem vyráběla náramky, směs na přípravu kakaa, domácí granolu, zdobené dřevěné rámečky, směs na karamelový popcorn :) Mamce jsem také nechávala dělat kalendář s našima fotkama a měl velký úspěch :)

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 3. Ty dárky jsou skvělý! :) Po tom deodorantu koukám, tak uvidím.

  TheWayByA

  OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář ♥ Každá zpráva mě moc potěší!