hl

(Lifestyle blog o spontánním studentském cestování, focení, vegan produktech a občas knihy)

úterý 28. ledna 2020

Diář vs Google calendar

Být bez inspirace je neskutečně skličující pocit. Nedokázala jsem přemýšlet nad tím, co bych chtěla nebo mohla předat. A tak jsem jednoduše nepsala a vzhledem k plnému programu ani nestíhala pozorovat ostatní a jejich články. Ráda bych, aby se ta inspirace nějaký způsobem navrátila a já toho měla opět dostatek ke psaní.
Dneska bych ráda probrala téma diářů. Představím vám svého oblíbence, proč jej nechci vyměnit za kalendář v telefonu a co mě na něm tak baví. Nakonec se můžete pochlubit se svými favority i vy.Já vs Google kalendář

Jelikož se obecně zajímám o větší udržitelnost a nejsem příliš zastáncem nákupu plně nových knih v knihkupectví, pokud k nim osoba nemá vztah nebo se nejedná například o poezii (Poezie se čte dobře i po desáté.), přesto mi každoroční nákup diáře neuteče. Letos jsem jej tedy dostala od své kamarádky, ale princip je stále stejný.
Google kalendář mi nikdy nevyhovoval. Měla jsem i jiné, jelikož aplikací existuje snad milion, ale mít kalendář v telefonu se mi neosvědčilo. Přestože se zdá, že lidé mají telefon po ruce spíš než knihu, úplně jsem zapomínala zapisovat si důležité události a odškrtávat povinnosti.

Zjistila jsem, že na mně funguje zapisování poznámek propiskou, hezky ručně. Text si zvýrazním dle barev a jsem spokojená. Tak jsem si zvykla nosit ten diář kdekoliv. Kdybyste viděli mou tašku, asi byste moc nepochopili, proč to všechno tahám, ale už jsem se tak jednou naučila a diář zase tolik místa mezi tím vším nezabere.


A jako absolutní milovník Klimta, Muchy a van Gogha jsem samozřejmě nutně potřebovala diář, který uspokojí mé umělecké srdíčko. A v tu chvíli se mi dostal do ruky Klimt.

Tento diář od PRESCO není mým prvním diářem této značky. Před minulým rokem, kdy jsem dostala diář s lamou jakožto dárek od vzdálenější části rodiny (Toužila jsem po jiném, ale kam bych diář s lamou pak dala.), jsem si kupovala taktéž PRESCO s Alfonsem Muchou.

Diář je připevněný magnetem, což mi neskutečně vyhovuje. Jen tak se vám neotevře a vložené poznámky na papírku se nevytratí. (A že já si zapisuju na papírky dost.) Sloupce jsou pro mě tak akorát velké, abych do nich nacpala celý svůj den. Samozřejmě je to diář na menší poznámky, povinnosti a podobně často sepisuju do druhého zápisníku. Pro někoho, kdo to potřebuje mít v jednom je dobré zvolit mnohem větší diář.

A jako třešnička na dortu je tu několik stránek s výtvory daného umělce, což mě baví ze všeho nejvíc. Mnohem více preferuji praktičtější diář, který nebude přeplněný ornamenty, obrázky a zbytečnostmi. A právě kontrast těchto pár stránek s jinak naprosto normálním funkčním diářem mi naprosto vyhovuje. Není zkrátka ani moc jednoduchý ani moc dětský.

Na stránkách mnoha blogerů jsem měla čest poznat mnoho značek diářů. Mně se osvědčil tento, ale rozhodně budu ráda, když se i vy podělíte o vašeho favorita, kterého byste za nic nevyměnili.

Preferujete virtuální kalendář nebo klasiku?

7 komentářů:

 1. Já se musím přiznat, že jsem diářový neználek :D Pár let na střední škole mi vyhovovalo zapisovat si všechny povinnosti do poznámek v mobilu. Na vysoké jsem se naopak naučila zapisovat důležité věci do google kalendáře, a tak jsem se nikdy nenaučila těm hmotným diářům holdovat a používat je. Poslední tři roky sice mám i klasický diář, ale dražší než ten od Albi jsem nikdy neměla a ani asi nechtěla. Navíc mi vadí, když mi ten diář zabírá v tašce místo, i když je malých rozměrů. A proto jsem si na letošní rok pořídila úplně pidi diář a můžu říct, že jsem konečně spokojená :D Všechno mám krátce vypsané a stačí mi to. Nepíšu barevnými propiskami, nelepím nálepky, no nic :)

  OdpovědětSmazat
 2. Na tento rok jsem si pořídila Doller diář a jsem s ním naprosto spokojená, elektronický diář mi vůbec nevyhovuje. Můj přítel nedá bez Google kalendáře ani ťuk :D

  One Loving Girl

  OdpovědětSmazat
 3. Ja som si pár rokov dozadu ani len nevedela predstaviť, že by som svoj bullet journal vymenila za nejakú inú alternatívu, nie to ešte Google kalendár, ktorý sa mi zdal byť strašne nudný, demotivujúci a obyčajný; ale dnes nám nedám dopustiť. Jeho jednoduchosť mi veľmi vyhovuje, obrovským plusom je to, že k nemu mám prístup kedykoľvek a kdekoľvek (a nemusím v taške hľadať diár, pero, nejakú farebnú propisku na zvýraznenie a podobne), a mne tiež pomáhajú aj upozornenia, ktoré si môžem nastaviť, a tak na nič nezabudnem. Ale bola to cesta, lebo ako som už hovorila, nejaké tri roky spätne by som sa asi smiala nad tým, keby mi niekto povedal, že budem používať iba kalendár v mobile :D

  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "SOLID DEODORANT BY PONIO"

  OdpovědětSmazat
 4. Presco má opravdu krásné přebaly, ale já preferuji horizontální rozložení, takže pro mě jsou nevyhovující. Já se letos rozhodla pro bullet journal, celé kalendárium si tvořím dle potřeby sama a jsem z tohoto řešení nadšená.

  Také mě baví si psát a odškrtávat úkoly, v mobilu to není ono. V práci mám kalendář v Outlooku, tam se to hodí kvůli provázání agendy s kolegy, ale na zbytek jedině papírový. <3

  OdpovědětSmazat
 5. Mě také nevyhovuje kalednář v telefonu :) Já už druhý rok mám motivační diář od holek z acos a moc mi vyhovuje. Spousta místa na poznámky, na konci několik volných stránek i najdeteje i na konci měsíce. Na začátku měsíce je vždy nějaké povídání (o cílech, nákupech a tak). Kdo potřebuje hodně místa na poznámky jako já, tak to vřele doporučuju :)

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 6. Já mám nejradši klasiku, ale někdy se v dnešním světě online kvůli práci neobejdu ani bez toho virtuálního :D. Každopádně papír je papír a za ta léta už jsem si na něj fakt zvykla.

  TheWayByA

  OdpovědětSmazat
 7. Diář je moc krásný, já mám dokonce díky jedné spolupráci dva, ale kupuji každý rok. Pro mě je diář v papírové podobě daleko více praktický než někde jinde, nejsem schopná si cokoliv do mobilu zapisovat, je tedy u mě popravdě problém i s diáři, ale rozdíl tam je značný.

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář ♥ Každá zpráva mě moc potěší!