hl

(Lifestyle blog o spontánním studentském cestování, focení, vegan produktech a občas knihy)

čtvrtek 27. února 2020

Coconut oil

Kokosový olej je rozšířený neskutečným způsobem. Bylo by možná těžší najít toho, kdo jej nemá. A taky se není moc čemu divit, vždyť pomáhá snad na každý centimetr těla. No, tedy měl by. Ale každý člověk má individuální potřeby a jeden přípravek zkrátka nemůže vyhovět ve všem. Přesto jej můžeme mít rádi, protože, dle mého názoru, i tak funguje skvěle v několika oblastech.
Dneska bych se proto zaměřila na to, v čem vyhovoval mně a v čem by mohl vyhovovat i většině z vás. Mohla bych vám sem sepsat všechny účinky, které najdete na internetu, ale individuální přístup považuji za důležitější, především pro vás.

Jde také o to, že využívat jednu věc ve více oblastech má za výsledek i menší spotřebu všech produktů a není pak třeba využívat další, tvořit další obaly a místo 5 produktů za 3 měsíce si za tu dobu koupíte jeden. A v klidu si nemusíte kupovat ani ten zbytečně drahý přímo v regálech drogérií, nějaký bio z přírodního obchůdku bude stačit. 1. Maska

Ale ta na vlasy. Tady bych řekla, že nic geniálnějšího jsem asi nikdy v životě neviděla. V roce 2015 jsem odcházela s odbarvenými vlasy, co sotva držely, tak jsem vyzkoušela vmasírovat kokosák. Počkala jsem tehdy možná dvě hodiny a pořádně vymyla. Musela jsem to vzít dvakrát, to jo. Ale výsledek dalších dní dal za své. Vlasy mnohem zesílily a tvářily se mnohem zdravěji. To samé se mi stalo kolem maturit, kdy ze stresu vypadávaly. (zpětně je to vtipné, tehdy moc nebylo)
I v té době jsem vyzkoušela masku (ani jsem jej nerozehřívala, prostě do rukou, rozmělnit a do vlasů) a kromě toho, že se to ze dne na den zlepšilo o 50 % se postupně začaly i dávat do pořádku. Řekla bych, že rychleji, než by to bylo v jiném případě.

2. Odličování

Nemám doma žádný odličovač, prostě to většinou vezmu vodou a jindy k tomu mám i mýdlo na obličej. Dřív jsem využívala olej, ale po nějaké době sem zpozorovala více problémů než dříve. Pro problematickou pleť se dle mého nehodí. Každopádně na odličování očí, které bývá nejhorší, ho ráda využiju i teď. Vždyť to trvá velmi krátce a moc oleje nespotřebujete.

Na oči tedy 100% ano, na obličej už nikdy.3. Hygiena

Čas od času ho použiju při čištění zubů. Jako úplnou náhradu ho neberu, protože pocit mentolu v ústech jednoduše stále vede. Nedokážu asi ani říct, jestli účinkuje, ale pokud to také někdo dělá, můžete to napsat do komentářů. Vím, že se tam jistě někdo najde a rozhodně se taková informace hodí.
Dále je skvělý i na zklidnění. Menší vrstva na ruce nebo na nohy, která, myslím, neuškodí žádné kůži a za chvíli bude vše v pořádku. Pokud jde ale například o ekzémy, zkoušet to můžete jak chcete, ale ten je třeba přímo léčit. Mně pomáhal také uklidnit danou oblast, ale po nějaké době se stejně zjeví znovu.
Každopádně i na tu chvilku dobrého pocitu může v některých případech přijít vhod. (A na rty místo balzámu je taky fajn!)

4. Vaření

A nakonec kokosový olej využiji samozřejmě při tvoření něčeho dobrého. Já s ním tedy zatím dělala jen lívance, ale ty pokaždé dopadly naprosto skvostně. Má v určitých ohledech poměrně špatné vlastnosti, ale když se s ním nějak naučíte fungovat, dá se také využít.

No a to by bylo asi zatím vše. Můžete také přihodit do komentářů svůj názor, nebo tip, k čemu kokosový olej využíváte. 

3 komentáře:

 1. Kokosák taky miluju. :) Používám ho stejně jako ty hlavně na vlasy. Mám rychle se mastící hřívu a s kondicionéry musím být opatrná, ale kokosový olej jim jednou za čas dělá dobře. Skvělý je i s kapkou tea tree na čerstvě oholenou pokožku proti vyrážkám. Na pleť ho ale jinak nemůžu, ucpává póry. Výborný je samozřejmě i na vaření. Na ten ale mám variantu zbavenou vůně, aby se dal použít i na slané pokrmy.

  OdpovědětSmazat
 2. Na kokosový olej nedám dopustiť! Už roky ho používam na odličovanie očí (na pleť používam mydlo) a som s ním maximálne spokojná ❤

  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "CASTOR OIL AND ITS BENEFITS"

  OdpovědětSmazat
 3. Tyjo, tu masku musím zkusit! Já ho používám hlavně místo tuku do čokoládových polev :D ale sem tam si jím namastím ruce. Na odlíčení jsem ho nikdy nezkoušela a upřímně bych se asi trochu bála :D

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář ♥ Každá zpráva mě moc potěší!