hl

(Lifestyle blog o spontánním studentském cestování, focení, vegan produktech a občas knihy)

středa 22. dubna 2020

Bo.Ho & AMBörlind & Lavera // Eyebrow pencils

Jak už asi víte, je Den Země, který se slaví již od roku 1970. Já bych ho "oslavila" tímto článkem. Již dříve jsem si stěžovala na to, jak málo je recenzí na přírodní produkty a je tak mnohem snazší se logicky obrátit na konvenční kosmetiku, jelikož k ní najdete pět článků a deset videí.
No a když už ne nikdo jiný, tak bych alespoň já se ráda zařadila mezi těch několik, kteří by rádi trochu přiblížili přírodní produkty a řekli, které dle osobních preferencí mají cenu a které ne.

Již nějakou dobu využívám přírodní tužky na obočí, které se hodí na každý den. A za tu dobu jsem měla možnost vyzkoušet nejednu tužku, u které jsem zoufale toužila po tom, aby mi sedla barvou i výdrží a celkovou manipulací. Dnes si porovnáme hned několik z nich.


Původně jsem tedy měla v plánu porovnat pouze tři produkty s přírodními složkami, ale nakonec jsem mezi soutěžící zařadila i UMA cosmetics tužku, jelikož je netestovaná a lze ji získat i v běžné drogérii. Navíc k ní také mám co říct. Můžete se tedy seznámit rovnou se čtyřmi produkty.


Začala bych tužkou od Annemarie Börlind, což je německá značka vyrábějící dekorativní i pečující kosmetiku. Tužka disponuje certifikátem EcoControl, která kontroluje kvalitu bio produktů a pro jeho získání je třeba splnit přísné nároky. Tužku jsem zvolila v odstínu brown, obsahuje 1 g produktu a kartáček na pročesání.

Obsahuje pouze přírodní produkty či jejich deriváty a stojí 308 korun. (Celé složení zde)

Jak vidíte, z produktu již moc nezbylo. Já k ní neměla ořezávátko, tudíž se mi opravdu často lámala, ale to jsem vyřešila právě koupí ořezávátka na tužky. Annemarie Borlind je měkká a dost rychle jsem ji otupila a musela opět ořezávat. Hnědá barva byla dostatečně výrazná, ale také dost teplá jako většina tužek. Už jsem přestala mít naději v hnědou barvu, která by mi fakt sedla.

Pro člověka s teplejším odstínem je to ale jistě dobrá tužka, barva drží a kartáček poměrně hezky barvu rozprostře. Cenově si ale myslím, že jsem našla mnohem přívětivější produkty.


Druhá v pořadí je Lavera, což je opět německá značka a můžete ji sem tam zahlédnout i v drogérii. Tato tužka se chlubí certifikáty NATRUE a VEGAN, já si opět zvolila odstín brown. Její gramáž je 1,14 g a nemá kartáček, který však u těchto produktů ani nevyhledávám.

I tato tužka obsahuje pouze přírodní složky či jejich deriváty (některé složky pochází z ekologického zemědělství) a její cena byla jen 79 korun. (Celé složení zde)

Abych pravdu řekla, nedokážu popsat rozdíl mezi Annemarie Borlind a touto Lavera tužkou. A přesně proto jsem před chvíli narážela na cenu. Ušetřit 200 korun už není na škodu a i na fotce níže uvidíte, že s tvrdostí i odstínem jsou na tom stejně. Lavera pouze nemá kartáček.

Shrnutí je tedy, předpokládám, jasné pro každého. Pokud jste pro trochu teplejší odstín (neutrální až teplejší) a přemýšlíte nad tužkou s přírodním složením, doporučuji spíše tu od Lavery.


Předposlední adept se tu původně vůbec neměl objevit. Nakonec jsem si ale řekla, že ji sem zařadím. UMA cosmetics není přírodní značka, ale její produkty nejsou testované na zvířatech. Můžete ji najít v drogériích, já ji koupila v Tetě. Mám ale dojem, že je to primárně tužka na oči, hah.

Pamatuji si, že byla opravdu levná, nejspíš nějakých 35 korun?

Přestože se tedy jedná o tužku na oči, já bych ji vychválila opravdu spíše jako tužku na obočí. Alespoň vidíte, jak si člověk dokáže poradit, když potřebuje. Mám ji už dlouho a pamatuji si, že jsem opravdu potřebovala něco na poslední chvíli. Tato tužka za mě měla více neutrální odstín než ty předchozí, proto jsem si ji tak oblíbila. Stejně tak se mi zalíbila i tvrdost. Nebyla tak měkká, tudíž ji nebylo třeba tak často ořezávat, ale stále se s ní krásně dalo cokoliv vykreslit (naprosto bezbolestně, samozřejmě).

Takže ano, za mě tužka na oči překonala tužky na obočí. Je tedy dobrá jako nouzovka, ale ve výsledku bych ji zvonu nekoupila, jelikož chci vyhledávat opravdu spíše přírodní produkty.


Zakončila bych to tužkou od značky Bo.Ho, což bude buď naprostý propadák, nebo hřeb večera. Bo.ho je značka z Francie a jak již z názvu napovídá, inspiruje se bohémskými trendy. Tužka se chlubí certifikátem COSMETIQUE BIO, o čemž popravdě slyším poprvé. Objednala jsem si odstín Chatain a její gramáž je 1,04 g. Tento produkt má také svůj kartáček.

Samozřejmě obsahuje jen přírodní složky a jejich deriváty, některé z ekologického zemědělství. Její cena je 169 korun. (Celé složení zde)

Nebudu to prodlužovat, jedná se o opravdový hřeb večera. Stačilo vyzkoušet tři produkty a už vím, že jinou pravděpodobně zkoušet již nebudu. Tužka není příliš měkká, je tvrdá přibližně jako tužka na oči od UMA cosmetics. Můžete s ní tedy krásně a detailně kreslit. Oproti předchozím tužkám se jen tak neobtiskne a barva drží dlouho.

A co je nejlepší, její odstín je naprosto perfektní. Není příliš tmavý, je hnědý a skvěle splyne s mojí barvou obočí. Má přírodní barva vlasů je tmavší hnědá a obočí bych sama popsala jako našedlou hnědou. Najít tak perfektní odstín není nic jednoduchého. Drogérie jsem vzdala již dávno a zde jsem doufala ve štěstí.

(To by to ale nebyla pořádná recenze, kdybych to jen vychválila, ne?)

Možná mi jen přijde líto, že si při další objednávce musím opět dokoupit tužku s kartáčkem, který již nepotřebuji, místo toho bych totiž mohla mít o trochu více produktu. Každopádně i kartáček je skvělý a perfektně se s ním vyčesává obočí, snad o maličko lépe než s tím od Annemarie Borlind (Ale to už je opravdu perfekcionismus).


Za sebe tedy 100% doporučuji Bo.Ho green, která vám samozřejmě nabízí i více variant odstínů (i těch tmavších hnědých).

Ovšem ve výsledku záleží především na vašich preferencích a odstínu, který hledáte. Doufám však, že jsem vám se svým lehce kritickým okem pomohla přiblížit vlastnosti každého produktu.

Máte vy svůj oblíbený produkt na obočí?

7 komentářů:

 1. Můj jediný produkt na obočí jsem asi 2 roky zpět vyhrála v jedné soutěži na FB, kam člověk dával fotku svého vánočního cukroví :D Ale kupodivu mi odstín sedl, narozdíl od toho makeupu co mi dali :D Jsou to stíny na obočí a mě to v rámci mého nemalovní se úplně stačí.

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 2. Ja som tiež dosť dlho hľadala ceruzku na obočie, ktorá by mi perfektne sadla — a našla som! Ceruzka od Alverde úplne dokonalo sedí k prirodzenej farbe môjho obočia, dlho vydrží, nie je ani príliš mäkká, ani príliš tvrdá, a je pomerne lacná. Plus, samozrejme, je z prírodných zložiek a vhodná pre vegánov.
  Ale určite mrknem na značku Bo.Ho, počujem o nej prvýkrát! No vyzerá celkom sľubne ❤

  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "DIY NATURAL FACE MASKS (THAT ACTUALLY WORK)"

  OdpovědětSmazat
 3. Takto, keď sa nad tým zamyslím, máš naozaj pravdu, čo sa týka nedostatku recenzií na prírodnú kozmetiku. Sama často zažívam neistotu pri výbere nových produktov, keďže sa v kozmetike natoľko nevyznám a často neviem, čo je naozaj prírodná kozmetika, čo je greenwashing, čo bude reálne fungovať a nie je len vyhadzov peňazí. Takže ti určite ďakujem za tento článok a rada privítam aj ďalšie recenzie. :) ♥

  blog emptycoffeecups.co | Changing our beliefs in adulthood | instagram @bythewaygaby

  OdpovědětSmazat
 4. To je přesně článek dělaný pro mě :D Tužka je pro mě ještě důležitější než řasenka a zrovna mi dochází, já teda jsem přešla na stíny na obočí, ale je dobré si to tužkou načrtnout. Některé produkty, co zmiňuješ neznám, mrknu na to! :))

  https://lifebynikys.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 5. OMG! This is a wonderful sharing.
  Can we talk more about this?

  OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář ♥ Každá zpráva mě moc potěší!